Złożenie kwiatów w krypcie gen. J.H. Dąbrowskiego.  Złożenie kwiatów w krypcie gen. J.H. Dąbrowskiego. fot. ŚTK

Dla generała Dąbrowskiego [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W średzkim Ośrodku Kultury, 6 czerwca, odbyła się konferencja popularnonaukowa pt. „Jan Henryk Dąbrowski i jego potomkowie”. Punktem kulminacyjnym obchodów 200. rocznicy śmierci generała były uroczystości w Winnej Górze.

Średzką konferencję otworzył burmistrz Wojciech Ziętkowski, który podkreślił historyczną rolę – jak powiedział – średzianina gen. J.H. Dąbrowskiego. Następnie uroczystości przeniosły się do Winnej Góry, gdzie po wysłuchaniu wykładów ks. Tomasza Kubackiego, dr. Marka Rezlera i kustosza Jarosława Łuczaka oraz koncertu Capelli Zamku Rydzyńskiego, złożono kwiaty w krypcie generała. Zatrzymano się jeszcze w Starkówcu w szkole podstawowej, której uczniowie przygotowali część artystyczną. Po powrocie do Środy w Galerii Miejskiej na Starym Rynku odbył się wernisaż wystawy okolicznościowej. Tam też wysłuchano opowieści prof. dr. hab. Waldemara Ratajczaka. Obchody 200. rocznicy śmierci generała zorganizowało Średzkie Towarzystwo Kulturalne wraz z burmistrzem.

 

Zdjęcia: GPŚ, ŚTK

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.