Od lewej: Małgorzata Węcławiak i Dagmara Grześkowiak. Od lewej: Małgorzata Węcławiak i Dagmara Grześkowiak.

Dziewczyny na medal

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Małgorzata Węcławiak II miejsce, Dagmara Grześkowiak III miejsce w II Mistrzostwach Polski Pole Sport IPSF w Katowicach w kategorii Pre-novice.

W sobotę 19 maja dwie średzianki wzięły udział w II Mistrzostwach Polski Pole Sport zatwierdzonych przez International Pole Sports Federation. To dzięki IPSF pole sport otrzymał status członkostwa 'Observer' w Global Association of International Federations (GAISF) i jest syngnatariuszem World Anti-Doping Association (WADA). Celem International Pole Sports Federation oraz Stowarzyszenia Polskiej Społeczności Pole Sport jest uznanie pole sportów jako oficjalnego sportu przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i z kolei, uzyskanie statusu Sportu Olimpijskiego.

Mistrzostwa Polski odbywały się w tym roku w Katowicach w kilkunastu kategoriach. Dagmara i Małgosia wystąpiły w kategorii Amatorki Pre-novice (6-9 lat). Sukces dziewczynek jest tym większym osiągnięciem gdyż były to ich pierwsze zawody pole sport, a wyniki punktowe jakie otrzymały zdecydowanie przewyższały wyniki reszty zawodniczek. Pole sport IPSF to zawody typowo sportowe, które posiadają setki stron regulaminu, który dokładnie wskazuje jak powinny wyglądać figury, pod jakim kątem powinny być pokazane do sędziów, jaka część ciała powinna i nie powinna być w kontakcie z rurą, ile obrotów należy wykonać oraz wiele innych aspektów, które należy spełnić by otrzymać punkty, które były przyznawane bardzo rygorystycznie. Nawet kilka centymetrów mniej podczas obrotu lub sekundę krócej utrzymana figura mogła zaważyć na punktacji. Dziewczyny spisały się na medal, który jest nagrodą za ich wielomiesięczną naprawdę ciężką pracę. Na choreografię pole sport składają się: elementy rozciągnięcia, siłowe, umiejętność wykorzystania rury statycznej jak i obrotowej, ogólne aspekty artystyczne, postawa oraz kostium zawodnika.
Dagmara i Małgosia trenują w średzkim studio pole dance Pole-art.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.