Spotkanie z pisarka Małgorzatą Strękowska-Zarembą było pouczające dla uczniów i można rzecz, że ?słodkie?. Spotkanie z pisarka Małgorzatą Strękowska-Zarembą było pouczające dla uczniów i można rzecz, że ?słodkie?.

Czytanie i cukierki?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy wiecie, że czytanie książek można porównać do jedzenia cukierków? Wyjaśniła to Małgorzata Strękowska-Zaremba, pisarka książek dla dzieci, która 19 października odwiedziła średzką Bibliotekę Publiczną.

Pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień wyjaśniła, że każdy lubi cukierki, ale nie w każdym smaku. Sięgamy po te, które nam smakują. Tak samo jest z książkami. Czytamy te o takiej tematyce, która nas interesuje. Małgorzata Strękowska-Zaremba wydała już 44 książki, a 45. jest w druku. Jej pierwsze dzieło, ?Leniwe literki?, napisała dla swej córki rozpoczynającej edukację. Przypomniała, że dzięki czytaniu zdobywa się wiedzę, umiejętności w pisaniu i wysławianiu się oraz kształci wyobraźnie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z SP2 i SP3. Autorka książek z łatwością nawiązała kontakt z młodymi słuchaczami. Uczniowie mieli okazję zapytać o frapujące ich rzeczy, poprosić o autograf i kupić książki pisarki.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy