W ramach Cloud9 Festival artysta wystąpi 17 sierpnia. W ramach Cloud9 Festival artysta wystąpi 17 sierpnia. materiał prasowy

Darmowy koncert Organka w Środzie!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Organek, jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat, zagra latem darmowy koncert w Ośrodku Kultury. Wydarzenie będzie głównym punktem pierwszego dnia Cloud9 Festival 2018, który odbędzie się w weekend 17-18 sierpnia.

Organek to czołowy przedstawiciel współczesnego polskiego rocka. Debiutował w 2014 roku albumem „Głupi”, który osiągnął status Platynowej Płyty. Później był gwiazdą m.in. Orange Warsaw Festival i Przystanku Woodstock, wziął także udział w projekcie Męskie Granie, który wspólnie z Moniką Brodką i Piotrem Roguckim promował w telewizyjnych spotach. Jesienią 2016 roku powrócił albumem „Czarna Madonna”, który zapewnił mu nagrody Fryderyka w kategorii „Album Roku” i „Utwór Roku”. Na półtora roku od jego premiery krążek zdążył już osiągnąć status Złotej Płyty.

To pierwsza gwiazda Cloud9 Festival 2018, który w tym roku, w odróżnieniu od lat ubiegłych, potrwa 2 dni – odbędzie się on w weekend 17-18 sierpnia w Ośrodku Kultury. Jak zapowiadają organizatorzy, wkrótce poznamy drugą gwiazdę festiwalu. Wiadomo też, że w ramach wydarzenia odbędzie się szereg warsztatów, strefy foodtrucków, chilloutu i sportu, a także dj’skie sety.

Festiwal jak co roku ewoluuje. Jakie różnice czekają nas w roku 2018 w stosunku do lat ubiegłych? - W tym roku formuła będzie zdecydowanie bardziej skondensowana, wydarzenia, które prezentowaliśmy na przestrzeni tygodnia chcemy zrealizować w ciągu dwóch dni – mówi nam dyrektor festiwalu Bartosz Godziewski. - Tak samo jak w poprzednim roku, jeszcze większy nacisk kładziemy na możliwość aktywnego zaangażowania się przez uczestników Cloud9 Festival oraz wyniesienia z niego wielu cennych doświadczeń i inspiracji – dodaje.

Choć poznaliśmy dopiero pierwszą gwiazdę, na facebookowe wydarzenie festiwalu zareagowało już blisko tysiąc osób. To właśnie w tym miejscu prezentowane będą kolejne punkty festiwalowego programu.

Organizatorem Cloud9 Festival jest Stowarzyszenie Fabryka Kurzu. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

 

Media

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.