Prace należy dostarczyć do 18 maja do wypożyczalni dla dorosłych w średzkiej Bibliotece Publicznej lub przesłać na adres biblioteki. Prace należy dostarczyć do 18 maja do wypożyczalni dla dorosłych w średzkiej Bibliotece Publicznej lub przesłać na adres biblioteki.

„Złoty kałamarz” - konkurs literacki Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biblioteka Publiczna wraz z filią Publicznej Biblioteki Pedagogicznej i Stowarzyszeniem Rodzin Powstańców Wielkopolskich organizują konkurs na utwory poetyckie oraz takie związane z powstaniem wielkopolskim (poezja i proza).

Adresatami konkursu o "Złoty Kałamarz" są uczniowie szkół średnich oraz dorośli mieszkańcy powiatu średzkiego. Celem konkursu m.in. jest upowszechnienie piękna języka polskiego, rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką oraz kultywowanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim w 100 rocznicę wybuchu.
Należy dostarczyć maksymalnie pięć prac, wcześniej nie publikowanych drukiem oraz w internecie i nie nagradzanych tekstów literackich. Teksty muszą być oznaczone godłem, a w dołączonej kopercie oznaczonej tym samym godłem powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię i nazwisko autora, adres, numer telefonu oraz e-mail, wiek twórcy, zawód (uczniowie i studenci podają nazwę szkoły bądź uczelni).
Prace należy dostarczyć do 18 maja do wypożyczalni BP dla dorosłych lub przesłać na adres biblioteki. Rozstrzygnięcie konkursu 20 czerwca.

Adres: Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Plac Zamkowy 7, 63-000 Środa Wielkopolska

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.