Piotr Józef Andrzejewski w rozmowie z dyrektor biblioteki Małgorzata Walasek przedstawiał kulisy amerykańskiego kina. Piotr Józef Andrzejewski w rozmowie z dyrektor biblioteki Małgorzata Walasek przedstawiał kulisy amerykańskiego kina.

O amerykańskim śnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 15 marca gościem Biblioteki Publicznej w Środzie Wlkp. był Peter J. Lucas (Piotr Józef Andrzejewski), aktor kina polskiego i amerykańskiego, który opowiadał m.in. o długiej drodze do kariery w Hollywood.

Piotr Józef Andrzejewski, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, od dziecka grał na różnych instrumentach i śpiewał. Jak przyznał, te umiejętności nie przydały mu się zbytnio w dalszej karierze aktora.
Kiedy w latach 80. wyjechał do Anglii, jego ówczesna dziewczyna namówiła go do wzięcia udziału w castingu na polskojęzycznego aktora. Peter Lucas, nie mając żadnego doświadczenia aktorskiego, zwyciężył i zagrał w serii reklamówek. Tak to się zaczęło. Dwa lata później wyjechał do Hollywood z nadzieją osiągnięcia sukcesów w aktorstwie.
Średzianie mogli wysłuchać historii o ciężkiej pracy, przygodach i różnicach pomiędzy tworzeniem polskich i amerykańskich filmów. Na spotkanie z odtwórcą roli m.in. w „Dniu Niepodległości”, „Kiler-ów 2-óch” oraz „Strażniku Teksasu” przybyło sporo osób.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.