Muzycy podczas koncertu zagrali dla średzkiej publiczności, ale przede wszystkim dla pamięci profesor Danieli. Muzycy podczas koncertu zagrali dla średzkiej publiczności, ale przede wszystkim dla pamięci profesor Danieli.

Pamięci profesor Danieli Kraus-Burzyńskiej

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzkie Towarzystwo Kulturalne 7 marca zaprosiło mieszkańców do Ośrodka Kultury na koncert ku pamięci prof. Danieli Kraus-Burzyńskiej.

Muzyczne spotkanie odbyło się w pierwszą rocznicę śmierci profesor. Wystąpili członkowie zespołu Taklamakan: Jan Romanowski (skrzypce), Andrzej Trzeciak (wiolonczela) i Michał Karasiewicz (fortepian). Prezes ŚTK Bożenna Urbańska przypomniała, że Daniela Kraus-Burzyńska, absolwentka studiów polonistycznych i muzycznych, przez 52 lata była nauczycielką w szkołach muzycznych, a przez 36 lat – ich wicedyrektorem. Wielokrotnie gościła w Środzie, organizując koncerty swoich uczniów i studentów oraz przewodnicząc jury podczas Przeglądu Talentów Muzycznych. Koncert zakończył się owacją oklasków.

19 marca o godz. 18:00 w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – odbędzie się koncert organizowany przez ZS Muzycznych w Poznaniu. Wyjazd o godz. 16:30. Koszt: 15 zł.
14 kwietnia – wycieczka, m.in. Grab, Żegocin, Pleszew. Wyjazd o godz. 8:30. Koszt: 45 zł. Oba wyjazdy z parkingu Netto. Zapisy w biurze ŚTK w pon. w godz. 16:00-17:00 i w środy w godz. 10:00-11:30.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.