Oceń ten artykuł
(1 głos)

W średzkim szpitalu otwarto filię Biblioteki Publicznej. Teraz każdy pacjent i pracownik szpitala, ale też i każdy mieszkaniec Środy może wypożyczać tam książki.

Filia mieści się w wejściu B (parter, obok sklepiku). Oficjalnie otwarli ją w czwartek 1 marca burmistrz Wojciech Ziętkowski i starosta Marcin Bednarz. Towarzyszyły im dyrektor BP Małgorzata Walasek, członek zarządu szpitala Maria Olejniczak i Katarzyna Prusak, która będzie pracowała w szpitalnej bibliotece. Pierwsi czytelnicy zapisali się już do filii i wypożyczyli z niej książki. Po części są to nowo zakupione pozycje, a po części – dary przekazane przez SP w Murzynowie Kościelnym i BP w Dominowie. Biblioteka otwarta jest codziennie od godz. 12:00 (w piątki od godz. 11:00) i czynna do godz. 15:00 (we wtorki i czwartki do godz. 17:00). Poza podstawową ofertą, czytelnią i stanowiskiem internetowym, będzie można w niej zamówić „książkę do łóżka”, dostarczaną i odbieraną wózkiem bezpośrednio od pacjentów.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.