Okładka najnowszej, 19. płyty Średzioków. Okładka najnowszej, 19. płyty Średzioków.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - Biesiada Średzka - nasze Średzioki

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zapowiadamy 19. płytę kapeli Średzioki, która ma być powiewem wiosny i radością na każdy dzień. 

Na krążku znajdą się przeboje śpiewane jeszcze przez naszych dziadków i rodziców, jednak w nowych aranżacjach. Po ubiegłorocznym jubileuszu 20-lecia działalności kapela kolejne lata rozpoczyna ona nową płytą.
– Wybór materiału powstał spontanicznie. Rzuciłem propozycję moim muzykom pochodzącym ze Środy, by przypomnieli sobie, co śpiewali ich rodzice i dziadkowie w domu, jakich słuchali płyt, co się śpiewało na festynach i na spotkaniach. I tak powstał materiał do tej płyty dla dorosłych i najmłodszych – mówi Krzysztof „Bako” Bartkowiak, szef i lider zespołu. – I mam już dwie koncepcje na nową, dwudziestą płytę – dodaje z uśmiechem.
Oprócz znanych, starych hitów, na krążku znalazło się także kilka kompozycji szefa kapeli. Teledyski do utworów z płyty można oglądać na YouTube. O możliwości nabycia świeżutkiej produkcji Średzioków już wkrótce poinformujemy na łamach „Głosu”.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.