1 - Ferie w Ośrodku Kultury rozpoczęły się integracyjnym tańcem. fot. OK 1 - Ferie w Ośrodku Kultury rozpoczęły się integracyjnym tańcem. fot. OK

Rozpoczęły się ferie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

By radośnie wypełnić dzieciom wolny czas w ferie, Środa Wlkp. przygotowała dla nich zimowe atrakcje.

Bezpłatne półkolonie w Środzie organizuje Stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian”. Tam zajęcia rozpoczęto na sportowo. Przed uczestnikami jeszcze wiele innych zabaw oraz wyjazdy do Poznania i Hermanowa. W pierwszym turnusie uczestniczy 160 dzieci w wieku 6-12 lat. Są jeszcze wolne miejsca na drugi turnus 19-23 lutego w Przedszkolu „Kasztanowy Ogród”.
W Ośrodku Kultury pod opieką 11 opiekunów w wypoczynku uczestniczy natomiast 160 dzieci w wieku 3-7 lat. Przed nimi teatralne warsztaty pantomimy z Mimello, budowa igloo, wycieczka do Hermanowa, igrzyska sportowe, a na zakończenie – dyskoteka oraz podsumowanie „Akcji zwierzak”.
W Bibliotece Publicznej na ferie dla dzieci przewidziano m.in. ekoinspiracje (wykonywanie pingwinków i bałwanków z surowców wtórnych), układanie życzeń oraz przygotowywanie kartek walentynkowych, projektowanie wymarzonej trasy po kontynentach, kalambury bajkowe, zagadki literackie oraz konkursy plastyczne na najpiękniejsze zimowe krajobrazy.

Autorzy zdjęć: GPŚ, Stow. Zawsze dla Średzian, Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna

 

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
S21 - Laweta