Dusznickie Aniołki to utalentowana grupa młodzieży, która swoim koncertem porwała mieszkańców powiatu średzkiego w krainę wspaniałych dźwięków. Dusznickie Aniołki to utalentowana grupa młodzieży, która swoim koncertem porwała mieszkańców powiatu średzkiego w krainę wspaniałych dźwięków.

Anioły z gitarami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę 27 lutego w Bibliotece Publicznej w Środzie wlkp. gościł ogólnopolski zespół gitarowy Dusznickie Aniołki. Nonet gitarowy pod opieką artystyczną średzianina dr. Bartłomieja Marusika zachwycił publiczność nie tylko wspaniałym repertuarem, ale także profesjonalnym wykonaniem utworów.

Sala widowiskowa biblioteki pękała w szwach, każdy chciał zobaczyć anioły i posłuchać ich gry. Dziewięcioro młodych gitarzystek i gitarzystów już od pierwszych chwili zachwyciło publiczność, która miała możliwość wysłuchania hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej.
Ten anielski zespół w czerwieni powstał w lutym ubiegłego roku w Dusznikach Zdroju i składa się z osób z różnych stron Polski, także ze Środy i powiatu średzkiego. Połączyła ich przyjaźń i pasja do gitary. Obecnie występują w nim Beata Atłas, Katarzyna Chęć, Ada Dworak, Marzena Gołembiowska, Kamil Greschutz, Jakub Jakubczak, Marianna Kolwal, Wojciech Mizera i Julia Pszon. Na swoim koncie mają już wiele zwycięstw, a ostatnie z nich to nagroda w V Ogólnopolskim Kolędowym Konkursie Gitarowym w Bystrzycy Kłodzkiej.
Od początku działalności zespołu opiekę artystyczną sprawuje nad nim dr Bartłomiej Marusik, który jest także autorem aranżacji do wszystkich wykonywanych utworów.
Blisko dwugodzinny koncert zakończył się owacjami na stojąco i trzema bisami. Organizatorem koncertu była spółka Środa XXI przy współudziale Biblioteki Publicznej i pod patronatem gminy Środa i powiatu średzkiego.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy