Pamiątkowe zdjęcie muzyków przed koncertem. Pamiątkowe zdjęcie muzyków przed koncertem.

To już 18 lat!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od tak długiego czasu średzka Orkiestra Dęta ściąga na swoje koncerty tłumy średzian. A jej tegoroczny koncert był wyjątkowy pod wieloma względami.

Średzka orkiestra istnieje od dwudziestu lat, a od osiemnastu lat rok w rok prezentuje się przed szerszą publicznością podczas koncertu karnawałowego. W tym roku publiczność usłyszała utwory znane i lubiane oraz całkiem nowe. Tegoroczny koncert był też okazją do krótkiego podsumowania 20 lat istnienia i podziękowania wielu osobom za wkład w funkcjonowanie orkiestry. Aby goście mogli usłyszeć, jak przez te lata podniósł się poziom wykonawczy średzkiej orkiestry, muzycy zagrali m.in. przebój „Ob-La-Di Ob-La-Da” w wersji sprzed 20 lat, jak i w obecnej aranżacji.
Przerwy między utworami swoim poczuciem humoru wypełniał Piotr Pajchrowski, a same utwory były wzbogacane występami grup tanecznych. A na koniec koncertu wykonawcy oraz cała sala wsparli gromkimi i bardzo długimi oklaskami jednego z muzyków, który w tym roku nie mógł zagrać.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 5 czerwca
Środa: Nowe relikwie w Kolegiacie
Powiat: Kilka wykroczeń i stracił prawo jazdy
Koronawirus: Stan na dzień 4 czerwca
Powiat: Ostrzeżenie hydrologiczne