Zespół taneczny Harmonic prezentujący swój sukces w Łebie. Zespół taneczny Harmonic prezentujący swój sukces w Łebie.

Mistrzostwo Harmonic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend w Łebie odbył się XII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego. Na konkurs przyjechali najlepsi tancerze z całej Polski. Nie zabrakło tam też średzian. Nasz powiat reprezentował zespół taneczny Harmonic.

W piątek zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu. Środę reprezentowały wtedy 4 solistki. Młode artystki rywalizowały w tańcu współczesnym solo 9-11 lat. Sukces odniosła podopieczna Natalii Zys, Nastazja Włodarczak, która zajęła 2. miejsce oraz otrzymała dodatkowo nagrodę specjalną za osobowość i interpretację taneczną. Równie wysoko zostały ocenione pozostałe solistki. Aleksandra Banaszak i Maja Markiewicz zostały sklasyfikowane ex aequo na 4. miejscu, a Nicole Cieloszyk – na 5. miejscu. W tej kategorii brało udział 18 solistek. Dziewczynki trenują pod okiem Natalii Zys zarówno podczas zajęć indywidualnych, jak i grupowych.
Tego samego dnia, wieczorem, w tańcu współczesnym solo powyżej 15 lat zaprezentowały się także Zofia Bartkowiak i Daniela Bukowska. Zajęły 8. i 9. miejsce. To był debiut tancerek jako solistek, które pięknie zinterpretowały swój pokaz artystyczny..
Drugiego dnia zespół Harmonic zdobył złoto, klasyfikując się na 1. miejscu w kategorii mini formacji tańca współczesnego powyżej 15 lat. Grupa pokonała faworytów turnieju, wielokrotnych mistrzów. Dwie godziny później w kategorii formacji tańca współczesnego powyżej 15 lat zespół z najnowszą choreografią zdobył 2. miejsce.  Zespół reprezentuje Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego, a prowadzi go Natalia Zys.  

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy