Jaś i Małgosia uwolnili się od złej czarownicy, dzięki pomysłowi kota. Jaś i Małgosia uwolnili się od złej czarownicy, dzięki pomysłowi kota.

Jaś i Małgosia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ośrodek Kultury w Środzie Wlkp. rozpoczął rok artystyczny 2018 od bajki dla dzieci. W piątek 5 stycznia Agencja Artystyczna „The Art” wystawiła baśń „O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci”.

Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami tłumnie przybyły na pouczające przedstawienie, które ukazywało dobro, miłość rodzeństwa i wzajemną opiekę. Miejsca na sali widowiskowej oraz na balkonie były zajęte. Młodzi obserwatorzy z zainteresowaniem śledzili losy Jasia i Małgosi, ich ojca i złej macochy oraz przyjacielskich zwierząt. Niektóre dzieci bały się złej czarownicy Baby Jagi, ale później strach minął. Według tej wersji baśni Jaś i Małgosia wcale nie zabłądzili w lesie przypadkiem, a za przyczyną złej macochy, a do chatki zajrzeli z ciekawości i głodu. Aktorzy na scenie ukazali dzieciom, że zwierzęta potrafią mówić, śpiewać i są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. To była opowieść o przyjaźni i o tym, że sprawiedliwość i dobro zawsze zwyciężą. Śpiew na żywo i piękne kostiumy bardzo zainteresowały wszystkie dzieci.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy