Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali Burmistrz Miasta Środa Wlkp. Wojciech Ziętkowski i Starosta Powiatu Średzkiego Marcin Bednarz. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali Burmistrz Miasta Środa Wlkp. Wojciech Ziętkowski i Starosta Powiatu Średzkiego Marcin Bednarz.

Nowe imię, ta sama idea

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Środzie Wlkp. 29 grudnia 2017 r. Ośrodkowi Kultury nadano nowe imię: Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na tak wielką uroczystość przybyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji pozarządowych, radni, dyrektorzy, duchowieństwo, wójtowie oraz zaproszeni goście. Przybyłych powitała dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik – przewodnicząca Rady Powiatu. Inicjatorem nadania obiektowi imienia był radny Rady Miejskiej w Środzie Cezary Jakubiak. Zebranym przybliżono krótki zarys historyczny powstania i działalności obiektu, który po dzień dzisiejszy służy kulturze, będąc „sercem miasta”.

Odsłonięcia tablicy pamiątkowej, której fundatorem jest Stowarzyszenie Zawsze Dla Średzian, dokonali burmistrz Wojciech Ziętkowski i starosta powiatu Marcin Bednarz, po czym ksiądz Krzysztof Michalczak – proboszcz parafii NSJ w Środzie - poświęcił tablicę. Podczas uroczystości była możliwość do obejrzenia archiwalnych zdjęć Ośrodka, które przekazali państwo Renata i Paweł Łukaszewscy.
Uroczystość zbiegła się z 80. rocznicą oddania obiektu (27.12.17 r.) jako Domu Społecznego i żywego pomnika poświęconego J. Piłsudskiemu, która także zbiegła się z 150. rocznicą urodzin Marszałka.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.