Księgarnia w Bibliotece Miejskiej istniała przez 25 lat. Księgarnia w Bibliotece Miejskiej istniała przez 25 lat. DM

Koniec księgarni w bibliotece

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z końcem roku swą działalność kończy księgarnia w Bibliotece Miejskiej, która funkcjonowała w tym miejscu przez ostatnich 25 lat.

Księgarnia rozpoczęła swą działalność w 1992 roku i do dnia dzisiejszego była jedynym tego typu miejscem w naszym mieście – księgarnią, której oferta ograniczała się tylko i wyłącznie do pozycji książkowych. Niestety, z biegiem lat zainteresowanie tą ofertą malało i wraz z końcem roku księgarnia zostaje zamknięta. W związku z tym, w ostatnich dniach jej działalności wiele książek nabyć można po promocyjnych cenach. Te, które nie znajdą kupców trafią do bibliotecznego księgozbioru.

Księgarnia jest jednym z działów średzkiej biblioteki od 2000 roku. Jej włodarze wyjaśniają, że decyzja o zamknięciu lokalizacji podyktowana jest względami finansowymi, bowiem księgarnia od dawna nie przynosi dochodów.

Z naszych informacji wynika, że większość mieszkańców naszego miasta nie pochwala decyzji o likwidacji. Uzasadniają to m. in. tym, że część spośród książek znajdujących się dotychczas w ofercie biblioteki – jak rymowanki polskich autorów – nie są dostępne w pozostałych księgarniach w Środzie.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.