Dla dzieci oprócz słodkich upominków, przygotowano wiele atrakcyjnych zabaw. Dla dzieci oprócz słodkich upominków, przygotowano wiele atrakcyjnych zabaw.

Radosne święta w każdym domu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Finał 35. edycji akcji odbył się 20 grudnia w średzkim Ośrodku Kultury. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie przy wsparciu Stowarzyszenia ERIPIO.

Rozpoczęta w 2000 r. akcja pomocy potrzebującym na każde święta przetrwała do dziś. Wolontariusze, po raz kolejny przez dwa przedświąteczne weekendy zbierali dary w wyznaczonych sklepach w Środzie Wlkp.
Zebrano łącznie 1860 kg, o wartości około 24500 zł. Zakończenie połączone było z wydawaniem paczek w Ośrodku Pomocy Społecznej. Dla rodzin potrzebujących przygotowano 250 szt. paczek o wartości 80 zł i wadze 7 kg. Dodatkowo dla dzieci 150 paczek ze słodyczami. Z darów też przygotowano upominkowe paczuszki dla samotnych i starszych z Domu Pogodnej Jesieni.
Wydawanie paczek i mikołajkowe spotkanie dla dzieci odbyło się w środę 20 grudnia. Były zabawy, konkursy i wiele radości, przede wszystkim dla dzieci.
Organizatorzy dziękują za każdy dar. - Nawet najdrobniejszy Państwa podarunek pomógł w przygotowaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Środa, wigilii dla osób starszych i samotnych oraz niepełnosprawnych. Dziękuję – powiedziała dyrektor OPS Danuta Wieczorek.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy