Dariusz Stefaniak: „Jesteśmy kinem jednosalowym i nie wszystkie wchodzące na ekrany filmy możemy wyświetlić, ale staramy się zadowolić wymagających kinomanów”. Dariusz Stefaniak: „Jesteśmy kinem jednosalowym i nie wszystkie wchodzące na ekrany filmy możemy wyświetlić, ale staramy się zadowolić wymagających kinomanów”.

Baszta – dobre kino

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

– Bieżący rok oceniam bardzo dobrze, zarówno pod względem frekwencji w kinie, liczby i rodzaju wyświetlanych filmów oraz premier filmowych, jak i pod względem drobnych remontów i udogodnień, które udało się do tej pory wprowadzić w budynku kina – komentuje Dariusz Stefaniak pracujący w Kinie „Baszta”.

W mijającym 2017 roku Basztę odwiedziło już prawie 40 tys. osób. Gdyby do końca roku liczba widzów pozwoliła przekroczyć ten próg, byłaby to ich największa roczna suma w historii średzkiego kina. Najlepszym miesiącem pod względem frekwencji był luty: wówczas Basztę odwiedziło ponad 6 tys. widzów. Na to, ile osób chce spędzić wieczór w sali kinowej, wpływ ma przede wszystkim repertuar kina. Filmy, które cieszyły się największą popularnością, to „Ciemniejsza strona Grey’a”, „Listy do M. 3”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Botoks”. Warto wspomnieć, że „Listy do M. 3” w Środzie obejrzało ponad 3 tys. osób.
Kino „Baszta” nie tylko wzbogaca swój repertuar, ale także ciągle się modernizuje. W sali projekcyjnej zmieniono oświetlenie schodów i wymieniono w niej drzwi wyjściowe na dziedziniec, przy ul. Dąbrowskiego zamontowano neon kinowy, a na Facebooku utworzono stronę informacyjną kina. Ma ona już ponad 1,5 tys. stałych obserwatorów.
W planach na rok 2018 są m.in. uruchomienie klimatyzacji w sali kinowej, zmiana kształtu i wyglądu holu, a jeśli pozwolą finanse: wprowadzenie wygodniejszych foteli. Sala będzie przeorganizowana tak, aby zwiększyć liczbę miejsc. Przed remontem było ich 230, a teraz jest tylko 137. To za mało dla wielu dystrybutorów filmowych i przede wszystkim dla widzów.
– Średzkie Kino „Baszta” stanowi konkurencję nawet dla kin poznańskich. Główną rolę grają tu repertuar i ceny. Naszymi klientami są także osoby spoza powiatu średzkiego. Po akcji cyfryzacji polskich jakość wyświetlanego filmu oraz dźwięk są wszędzie zbliżone do siebie. Pod tym względem nie mamy się więc czego wstydzić – mówi Dariusz Stefaniak.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wyprzedaż butów...