×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum

Posprzątają Zaniemyśl Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W trzeci weekend na całym świecie odbywa się akcja sprzątania Ziemi. Do posprzątania lasu nad Jeziorem Raczyńskim zaprasza wszystkich zaniemyślan Towarzystwo Przyrodnicze Kumak oraz Stowarzyszenie Ziemia Zaniemyska. Dla uczestników przygotowano m.in. ognisko, kiełbaski, ciasto, kawę i herbatę.

Akcja rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 10:30 na placu przy amfiteatrze.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnego sprzątania naszej okolicy. W tym roku chcemy uporządkować las w pobliżu ulicy Plażowej. Po sprzątaniu przygotowujemy ognisko w wigwamie przy Leśniczówce Łękno – zapowiada Mateusz Manikowski, współorganizator wydarzenia.

Na wszystkich uczestników akcji czekają kiełbaski, ciasta, kawa i herbata. W programie również zabawy i warsztaty edukacyjne dla dzieci, a także konkursy dla młodzieży i dorosłych. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i proszą uczestników o zabranie ze sobą własnych sztućców na ognisko.

Akcja „Sprzątanie Zaniemyśla” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska zapoczątkowanego w 1989 roku. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Spotkanie w Zaniemyślu rozpocznie się w sobotę, 21 września o godz. 10:30 na placu przy amfiteatrze. Aby nie produkować przy tej okazji śmieci, uczestnicy proszeni są w miarę możliwości o zabranie na ognisko własnych sztućców i talerzy.

Organizatorami wydarzenia jest Towarzystwo Przyrodnicze Kumak oraz Ziemia Zaniemyska, przy wsparciu Nadleśnictwa Babki, Leśnictwa Łękno, Parafii w Zaniemyślu oraz Rady Gminy Zaniemyśl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.