Średzkie wieńce dożynkowe. Który najpiękniejszy? [GALERIA ZDJĘĆ] Fot. Janusz Ludwiczak

Średzkie wieńce dożynkowe. Który najpiękniejszy? [GALERIA ZDJĘĆ] Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dożynki nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnych wieńców, wykonanych ze zbóż, przyozdobionych kwiatami i owocami. W niedzielę na Starym Rynku można było zobaczyć wieńce dożynkowe wszystkich sołectw z gminy Środa Wielkopolska.

Już od XVI wieku rolnik ścinając ostatnią kiść zboża, żegnał pole znakiem krzyża i wracał do domu z wianuszkiem z ostatnich kłosów zboża, uroczyście obwieszczając tym samym, że zakończył zbiory. Z czasem wianuszek nazywany plonem zmienił się w wieniec przyozdobiony kwiatami i owocami.

W niedzielę, podczas dożynek gminnych na Starym Rynku można było zobaczyć wieńce dożynkowe wszystkich sołectw z gminy Środa Wielkopolska. Który z nich jest najpiękniejszy? Czekamy na Państwa opinie i głosy.

►CZYTAJ TAKŻE: Wieś w centrum Środy - na Starym Rynku odbyły się dożynki [FILM, GALERIA ZDJĘĆ]

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA