Formacja Yelram powstała pod koniec 2016 roku Formacja Yelram powstała pod koniec 2016 roku Fot. achiwum zespołu Yelram

Zespół Yelram zwycięzcą festiwalu w Ostródzie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzko-poznańska grupa Yelram najbardziej przypadła do gustu słuchaczom radiowej Czwórki oraz uczestnikom festiwalu muzyki reggae w Ostródzie.

Formacja Yelram powstała pod koniec 2006 roku. Założyła ją czwórka kolegów ze szkolnego boiska. Zespół początkowo tworzył muzykę typowo rockową, jednak w 2008 r. po rotacjach w składzie i nowych inspiracjach nastąpiła metamorfoza w kierunku muzyki reggae, co w rezultacie pozwoliło na ukazanie się debiutanckiej płyty zespołu zatytułowanej „Reggae Power”. Na krążku znalazło się w sumie jedenaście kompozycji.

14 lipca podczas festiwalu Ostróda Reggae Contenst ogłoszono wyniku konkursu „Czwórka Reggae Contest” dla twórców związanych z jamajsko-pochodnymi dźwiękami, który zwyciężyła właśnie grupa Yelram.

– Jeszcze do końca nie możemy uwierzyć w to, co się tak naprawdę stało, bo poziom wszystkich zespołów, które miały możliwość tutaj wystąpić był bardzo wyrównany. Musieliśmy poczekać 13 lat, żeby cokolwiek osiągnąć. Jakiś czas temu zrobiliśmy sobie przerwę i do końca nie byliśmy pewni, czy wrócimy na scenę. Zwycięstwo w konkursie pokazuje, że podjęliśmy bardzo słuszną decyzję – mówią członkowie zespołu Yelram.

Laureaci Czwórka Reggae Contest wystąpią w studiu radiowej Czwórki, a koncert formacji Yelram zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Program IV Polskiego Radia. Nagrodą w konkursie jest także nagranie i promocja singla, realizacja teledysku oraz występ podczas trzech festiwali w 2020 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA