Organizatorzy przygotowali m.in.  integracyjne ognisko Organizatorzy przygotowali m.in. integracyjne ognisko Fot. Średzka Kolej Powiatowa

Środa/Zaniemyśl: Noc z parowozem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie lada gratka czeka w najbliższy weekend na miłośników kolejnictwa i pasjonatów fotografii, a to za sprawą „Nocy z parozowem”, na którą zaprasza Średzka Kolej Powiatowa. Oprócz przejazdu zabytkowym parowozem organizatorzy przygotowali m.in. integracyjne ognisko.

„Noc z parowozem” rozpocznie się w sobotę o godz. 23. Przez godzinę będzie można wykonać nocne zdjęcia na terenie stacji Środa Miasto.

– Następnie o północy ruszymy na szlak do Zaniemyśla, po drodze zatrzymując się celem wykonania wyjątkowych ujęć na długich ekspozycjach – wykorzystamy tutaj także dodatkowe sztuczne oświetlenie. Na stacji w Śnieciskach ponadto planujemy zorganizować integracyjne ognisko – zapowiadają organizatorzy.

Tej nocy wąskotorówka złożona będzie z parowozu Px48-1756, brankardu oraz dwóch oliwkowych wagonów typu 1Aw. Nad ranem uczestnicy dotrą do Zaniemyśla, by nie tylko podziwiać wschód słońca.

– Wykonamy ostatnie ujęcia na długiej ekspozycji. Gdy tylko nastanie świt, ruszymy w drogę powrotną. Na całej trasie do Środy przeprowadzimy szereg klasycznych „fotostopów” z najazdami, do oporu wykorzystując oświetlenie jakiego nie da się uzyskać przy naszych pociągach rozkładowych – na co dzień niemożliwe jest u nas wykonanie ujęć na szlaku z czołem parowozu w słońcu – dodają organizatorzy.

Powrót do Środy Wielkopolskiej planowany jest w niedzielę ok. godz. 8. Udział w wydarzeniu kosztuje 120 złotych. W tej cenie organizatorzy zapewniają przejazd, poczęstunek i wiele innych atrakcji. Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, liczbę biletów i telefon kontaktowy).

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.