Mirosława Katarzyna Kaźmierczak z radością przyjęła wielkie wyróżnienie – srebrny medal - za wieloletnią działalność. Mirosława Katarzyna Kaźmierczak z radością przyjęła wielkie wyróżnienie – srebrny medal - za wieloletnią działalność. Marta Machowiak

Jubileusz 15-lecia istnienia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 1 grudnia Oddział Wielkopolski Krajowego Forum Kobiet, który działa na rzecz lokalnej społeczności, uroczyście świętował swoje 15-lecie istnienia. Jubileusz był okazją do podsumowania działalności i wręczenia odznaczeń.

Gospodarzem spotkania była prezes Wielkopolskiego Oddziału Krajowego Forum Kobiet, Katarzyna Mirosława Kaźmierczak, która powitała wszystkich przybyłych. Swoją obecnością na tak ważnej uroczystości zaszczyciły władze miasta i powiatu, przedstawiciele średzkich służb mundurowych, a także reprezentacje średzkich grup, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście.
Piątkowy jubileusz był okazją do uhonorowania członkiń forum za ich aktywność, a także do podziękowania wszystkim innym działaczom, którzy z zaangażowaniem oddali się pracy na rzecz organizacji. Na wstępie wręczono odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego. Wyróżniono nimi: Beatę Przybylską-Michalak, Ewę Węcławiak, Małgorzatę Strzelecką, Zofię Kędziorę oraz Marię Balcerak. Następnie za całokształt działalności zawodowej i społecznej, promowanie uczestnictwa kobiet w życiu społecznym oraz realizację zadań na rzecz poprawy życia mieszkańców Wielkopolski nagrodzono prezes Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego, Bożennę Urbańską. Wśród wyróżnionych aktywnych członków Oddziału Wielkopolskiego Krajowego Forum Kobiet znalazły się natomiast: Alicja Frąckowiak, Anna Kicińska, Katarzyna Lis, Emilia Podskarbi i Teresa Spychała. Na koniec imiennych podziękowań słowa wdzięczności za codzienną pomoc i wsparcie działalności organizacji usłyszeli: Małgorzata Bąkowska, Grzegorz Budasz, Maria Czwojdrak, Andrzej Fludra, Agata Graczyk, Agnieszka Kaźmierczak, Jarosław Krzemiński, Ryszard Kurnatowski, a także Rafał Ratajczak. W kolejnej części spotkania dokonano szczególnego i wyjątkowego wyróżnienia.
– Kapituła towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego zadecydowała, że właśnie dziś prezes Wielkopolskiego Oddziału Krajowego Forum Kobiet, a zarazem przewodnicząca Komisji Gospodarki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Mirosława Katarzyna Kaźmierczak, otrzyma jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez kapitułę naszego towarzystwa: srebrny medal „Labor Omnia Vincit” (czyli „Praca Wszystko Zwycięża”). Przyznanie medalu jest wyrazem najwyższego uznania dla jej postawy społecznej i obywatelskiej, dla postawy która potrafi kreować to, co zarówno w świecie kobiet, jak i mężczyzn jest ważne – w imieniu dr. Mariana Króla, prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i Kapituły, mówił Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa. Srebrny medal wręczyli: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk.
– Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i traktuję to jako zobowiązanie do dalszego działania. Postaram się, póki zdrowie mi dopisuje, to kontynuować – ze wzruszeniem dziękowała M.K. Kaźmierczak. Uroczystość uświetnił zespół Gospel Joy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy