Bogusława Błoszyk prowadzi zajęcia  z wieloma grupami tanecznymi, jedną z nich jest najmłodsza grupa 4-5 latków. Bogusława Błoszyk prowadzi zajęcia z wieloma grupami tanecznymi, jedną z nich jest najmłodsza grupa 4-5 latków.

Kobieta z pasją taneczną w Środzie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Już za dwa miesiące nasze miasto ogarnie taneczna furia. Mowa oczywiście o 10. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego ,,Taneczna Środa 2019''. Jubileuszowe wydarzenie odbędzie się 8-9 czerwca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3.

Pomysłodawczynią, koordynatorką i kierownikiem turnieju od lat jest doświadczony instruktor tańca, choreograf i sędzia – Bogusława Błoszyk. To ona, jeżdżąc z grupami na turnieje, bacznie obserwowała, jak takie wydarzenie można zorganizować i pamięta, że średzkie początki nie były łatwe. Właśnie Bogusława Błoszyk wyznacza zadania, tworzy regulamin, rozmawia z instruktorami, sędziami, tworzy listy startowe i czuwa nad wszystkim.
Zarówno Turniej Tańca Towarzyskiego i Turniej Tańca Nowoczesnego „Taneczna Środa” są jej dziełami. Od początku marzyła, by powstały one w naszym mieście i udało się.
Jej perełką jest hip hop. Od lat prowadzi grupy w Ośrodku Kultury, a one rywalizują z najlepszymi, osiągając wysokie lokaty i mistrzostwa.
Jak twierdzi, dzięki pomocy i wytężonej pracy współpracowników oraz dyrektor Ośrodka Kultury Ewy Kusik, osiągnąć można wiele.
- Nie boję się wyzwań. U mnie musi być wszystko zapięte na ostatni guzik. Uczyłam się od najlepszych w Polsce, od prezesa PZTan Zbigniewa Zasady. Wiele mu zawdzięczam oraz jego całej tanecznej i znanej w Polsce rodzinie – mówi B. Błoszyk. - Sporo pomaga jej także syn Szymon, informatyk, który pomaga jej w każdym turnieju.
Organizatorka turniejów pamięta wszystkie imprezy taneczne, zarówno te początkowe w Szkole Podstawowej nr 2, jak i kolejne, które rozrastały się z roku na rok. Jak wspomina, na pierwszym z nich było 250 tancerzy. Dziś już ogólnopolski turniej liczy blisko tysiąca osób chętnych do udziału w nim. Ilu przyjedzie w tym roku, wiadomo będzie dokładnie po zamknięciu listy uczestników. Na pewno Środę odwiedzą tancerze z Lublina, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławia, Jawora i Krakowa. Wielu z nich to mistrzowie Europy i Świata. Tancerze lubią wracać do Środy, gdyż – ich zdaniem – panuje tu super atmosfera i integracja grup tanecznych.
Tegoroczna „Taneczna Środa” rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godz. 9:00 dyscypliną Street (hip hop, battles, electric boogi, show). W niedzielę 9 czerwca (9:00) odbędzie się dyscyplina Art (disco dance, jazz, modern). Czerwcowa gala, to dwa dni jubileuszowego, tanecznego widowiska. Będzie też sporo niespodzianek.

- Teraz skupiam się na szlifowaniu układów wszystkich grup tanecznych, solówek, duetów, klas. Jesteśmy gospodarzami i jednocześnie nasze grupy z Ośrodka Kultury również rywalizować będą o dobre miejsca medalowe i pucharowe – tłumaczy uwielbiana przez dzieci i młodzież instruktor B. Błoszyk. - To dla mnie wyjątkowy rok 20 lat pracy w Ośrodku Kultury i jednocześnie 35 lat pracy z dziećmi i młodzieżą. Moja praca to pasja, a ludzie z pasją doceniają się nawzajem. Życie ma sens tylko wtedy, gdy robimy to, co kochamy – dodaje.
Głównym organizatorem turnieju jest Ośrodek Kultury w Środzie, gmina Środa i Starostwo Powiatowe oraz Polski Związek Tańca PZTan.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.