Maria Stefaniak wraz z przyjacielem podczas odwiedzin w Polsce, w średzkim „Ogólniaku”. Maria Stefaniak wraz z przyjacielem podczas odwiedzin w Polsce, w średzkim „Ogólniaku”. fot. LO Środa

Maria Stefaniak odwiedziła „Ogólniak"

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp. może poszczycić się wieloma wspaniałymi absolwentami. Wśród nich są znane osoby w dziedzinie nauki, muzycy, sportowcy oraz aktorzy.

Pod koniec marca uczniowie klas pierwszych spotkali się z Marią Stefaniak, absolwentką roku 2011, obecnie mieszkającą w Tajpej - stolicy Tajwanu, która opowiedziała, czym zajmowała się po ukończeniu liceum. Uczniowie usłyszeli o pracy Marysi jako au pair w Stanach Zjednoczonych, o studiach na kierunku Stosunki Międzynarodowe, praktykach m.in. w Ambasadzie RP w Pekinie oraz o tym, jak trafiła na Tajwan. Podkreśliła, że często musiała o siebie "zawalczyć" i samodzielnie podejmować wiele ważnych decyzji. Swoje opowieści urozmaiciła prezentacją multimedialną z miejsc, które odwiedziła. Wszystkich urzekły fotografie krajobrazów tajwańskich oraz Marysi, która jako Europejka, wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców wyspy, czego dowodem są propozycje pracy.
Marysia wzięła udział w programie telewizyjnym, przybliżając w nim Polskę i jej zwyczaje. Jest także zatrudniana w reklamie oraz filmach. Dodatkowo zajmuje się promowaniem Polski wśród Tajwańczyków, gdyż współpracuje z biurem podróży i organizuje wycieczki do Polski. Młodzież z zainteresowaniem słuchała swojej starszej koleżanki, a jej życiowa droga, być może, stanie się inspiracją dla niejednego słuchacza.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.