Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Profesjonalni tancerze, piękne kreacje, wspaniała muzyka i wyjątkowy gość - tancerz i instruktor - Rafał Maserak. Tak zapamięta ten dzień publiczność 6. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego GEST o Puchar Burmistrza Środy, który odbył się w minioną sobotę 16 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół Rolniczych.

Wydarzenie, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu imprezy i dużym wkładzie pracy organizatora, którym jest Ośrodek Kultury, staje się widowiskiem na miarę konkursu ogólnopolskiego, a nawet światowego, o czym wspomnieli także sędziowie i przedstawiciele Federacji Tańca Sportowego FTS. Dlatego, przez cały sobotni dzień, frekwencja publiczności na trybunach ZSR była bardzo duża.

Tegorocznym gościem i jednocześnie prowadzącym imprezę był pełen temperamentu, profesjonalizmu i talentu – Rafał Maserak, z którym każdy mógł porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Gość znany z programu „Taniec z Gwiazdami” oczarował publiczność. Czaru dopełniły pięknie tańczące pary, które cały dzień zmagały się o wejście do finału. Uroczysta gala odbyła się o godz. 18:00. Wtedy właśnie nastąpiła kulminacja wydarzenia. Pary walczyły o najlepsze miejsca i puchar burmistrza naszego miasta. Na zakończenie uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami, medalami i pucharami.

Podczas gali wystąpiły też mistrzowskie grupy taneczne ze średzkiego Ośrodka Kultury. Zespół Street Players Sandry Kaczmarek i balet dziecięcy prowadzony przez Agnieszkę Skarbecką zdobył wielkie uznanie publiczności i wyróżnienie burmistrza Piotra Mielocha.

Wielkie podziękowania i wyrazy uznania należą się dyrektor Ośrodka Kultury – Ewie Kusik oraz instruktor tańca i sędziemu – Bogusławie Błoszyk, prowadzącej grupy taneczne w OK.

Organizatorami 6. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego GEST o Puchar Burmistrza Środy byli: średzki Ośrodek Kultury, Urząd Miejski i Federacja Tańca Sportowego FTS.

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.