Formacja 31+  Girls On Fire zdobyła drugie miejsce na 14. Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle 2017. Formacja 31+  Girls On Fire zdobyła drugie miejsce na 14. Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle 2017. OK

Taneczne mistrzostwa z sukcesem średzian

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 17-19 listopada w Twardogórze, pod auspicjami IDO i PZTF odbyły się 14. Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle 2017. Na tak wielką imprezę przybyło blisko 3 tys. tancerzy z wielu państw. Wśród tych polskich byli nasi tancerze ze średzkiego Ośrodka Kultury, którzy w tanecznym boju musieli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z kraju i ze świata.

Pierwsze miejsce, czyli ?złoty sukces? odniosła Formacja Hip Hop Street Players (liga I, kat. 16 lat i powyżej) instruktorki i choreografki Sandry Kaczmarek. Najwyższe, pucharowe podium w tej grupie zdobyli: Emilia Borowczyk, Anna Borowczyk, Katarzyna Wawrzyniak, Sandra Kaczmarek, Oliwia Mrugas, Weronika Niczke, Daria Ring, Olga Ślebioda, Adam Waszak, Mikołaj Stefański i Jakub Waszak. Natomiast na drugim miejscu uplasowała się Miniformacja Scream (kat. powyżej 16 lat, I liga) tej samej instruktorki. To grupa Street Players w zmniejszonym składzie.

Na ?srebrny sukces? zasłużyła grupa Szok Junior, która zdobyła drugie miejsce (II liga hip hop w kat. 9-11 lat). Tańczyły: Gabriela Nalewaja, Jessica Smurawa, Aleksandra Zyta, Maja Szczepaniak i Zuzanna Perlik. Grupa w 2018 r. wejdzie do I ligi w kategorii 12-15 lat. Instruktorem i choreografem tego zespołu jest Bogusława Błoszyk.

Największy prestiż zdobyła jednak Formacja 31+ Girls On Fire i Iga, którą zaproszono do prezentacji podczas największej gali przy publiczności z Polski i z zagranicy. Tańczyły: Wiesława Niczke, Marzena Trójnara, Joanna Włodarczak, Agnieszka Frąckowiak, Karolina Bartkowiak, Joanna Bartkowiak, Agata Kajdan i Justyna Pernak. Tancerki wywalczyły drugie, pucharowe miejsce. Instruktorem i choreografem tej formacji również jest Bogusława Błoszyk, która powiedziała, że ?tancerze z Ośrodka Kultury mierzą się z najlepszymi tancerzami z Polski i z zagranicy, osiągając najwyższe wyniki. To ogromny sukces dla Ośrodka Kultury, dla miasta i powiatu średzkiego?.

Tancerze otrzymali podziękowania i gratulacje od Ewy Kusik, dyrektor Ośrodka Kultury, a także od rodzin i młodzieży. Największe wyrazy wdzięczności powędrowały do Bogusławy Błoszyk. W końcu to ona roztańczyła Środę, będąc od 19 lat instruktorem i choreografem tańca w OK. Jej wychowanką i następczynią jest instruktorka Sandra Kaczmarek.
? Mamy wspaniałych, zdolnych, utalentowanych tancerzy z najwyższymi osiągnięciami. Za tydzień około 40-osobowa ich grupa wyjeżdża na dwudniowe warsztaty do Łodzi, a po nich kolejne turnieje i pokazy ? podsumowała B. Błoszyk. GOF

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.