W ośrodku Kultury ciągle dzieje się coś nowego. Radosne ferie dzieci dobiegają końca, ale średzianie zawsze mogą korzystać z innych propozycji programu. W ośrodku Kultury ciągle dzieje się coś nowego. Radosne ferie dzieci dobiegają końca, ale średzianie zawsze mogą korzystać z innych propozycji programu. fot. Radosław G., OK

„Dla każdego coś dobrego” [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nowy rok kalendarzowy to nowe plany kulturalne średzkiego Ośrodka Kultury. Czego mogą spodziewać się średzianie? Czego może oczekiwać publiczność? Wielu koncertów ze wspaniałymi artystami, oraz wielu spotkań – zapowiadają pracownicy OKeja.

OKej to przede wszystkim mieszkańcy i ich pasje
Bieżący rok w Ośrodku Kultury ma obfitować w różnorodność, ale z uwzględnieniem stałych pozycji. Dotyczy to między innymi turniejów tańca, przeglądu teatrów dziecięcych, przeglądu przedszkolnego jasełek, działania Akademii Kobiecości.
- Pamiętać należy że Ośrodek Kultury to nie tylko imprezy komercyjne, ale przede wszystkim miejsce, w którym tworzy się kultura, gdzie mieszkańcy czują się dobrze i realizują się, spełniając swoje pasje. Staram się dobierać ofertę tak, aby mieć dla każdego coś dobrego – informuje E. Kusik.

Rockowe Przedwiośnie
- Jesteśmy po akcji WOŚP, która przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Mimo nie handlowej niedzieli i bardzo kiepskiej aury, daliśmy radę. Znam średzian na tyle, że w momentach, kiedy musimy się zmobilizować, zawsze możemy na siebie liczyć, to jest piękne i przepełnia mnie dumą – docenia dyrektor.
Tak więc, w podziękowaniu młodym wolontariuszom, ale nie tylko, już 1 lutego na deskach OK zaprezentuje się teatr dla dzieci „Fantazjana”. Luty to również kontynuacja „Rockowego Przedwiośnia”, w związku z tym na 23 lutego zaplanowano koncert zespołu „Bracia”.

Janowski na Dzień Kobiet
Marzec to oczywiście święto pań. Dla nich, i nie tylko, zaśpiewa Robert Janowski. 16 marca natomiast odbędzie Turniej Tańca Towarzyskiego, którego tegorocznym gościem będzie Rafał Maserak.
- To wyjątkowe wydarzenie pełne błyszczących cekinów, piór oraz przepięknych kreacji, a także wielu uzdolnionych tancerzy – zapowiada E. Kusik.
Kwiecień powita publiczność na wesoło za sprawą kabaretu. Na maj również planuje się wiele niespodzianek...
Czerwiec rozpocznie się jubileuszową, 10. edycją Turnieju Tańca Hip Hop „Taneczna Środa”.
Obie imprezy, turniej Hop Hop i turniej tańca towarzyskiego, wpisały się jako jedne z najbardziej renomowanych i stawianych za wzór imprez w świecie tanecznym.

Średzianie kochają oglądać filmy
- Nasza oferta to także kino „Baszta”, które gości w swoich murach coraz więcej widzów. Ubiegły rok jest tego dowodem, kiedy to próg kina przekroczyło 43 tys. widzów – cieszy się dyrektor OK. – Co oznacz, że spełniamy Państwa oczekiwania - dodaje.

Co nowego?
- Pragnę utworzyć grupę teatralną dla dzieci, już ogłosiliśmy nabór. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie tą propozycją. Ważne jest też, że od tego roku Orkiestra Dęta będzie działała pod opieką Ośrodka Kultury – informuje dyrektor.

Stawiają na profesjonalistów
- Jestem osobą wymagająca i otaczającą się profesjonalistami, to ważne w osiąganiu celów. Poza proponowanymi ofertami, współorganizujemy także wiele wydarzeń, pomagamy i jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują. Bo przecież o to chodzi by sobie pomagać, by uskrzydlać i tworzyć wspólnotę dla dobra mieszkańców – podsumowuje dyrektor OK. GOF

Trzeba śledzić ofertę
Wiele spotkań i koncertów jest jeszcze „docierane” z menagerami zespołów. Dlatego o ewentualnych zmianach, bądź o dokładnej dacie poszczególnych wydarzeń będziemy informować na bieżąca na łamach „Głosu”.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.