Dominikę zachwycił występ lokalnych dzieci w przepięknych strojach. Dominikę zachwycił występ lokalnych dzieci w przepięknych strojach.

Średzianka w Panamie - Światowe Dni Młodzieży 2019

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ostatnim wydaniu "Głosu" pisaliśmy o niezwykłej wyprawie Dominiki Hoft, która ciągle realizuje swoje marzenia. Tym razem przebywa w Panamie, by tam uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które trwają w dniach 22-27 stycznia.

Przypomnijmy, że średzianka, która w 2018 r. uczestniczyła w Rejsie Niepodległościowym na żaglowcu Dar Młodzieży, tym razem wraz z przyjaciółmi, 12 stycznia, wyruszyła do Panamy, by – jak pisze – mówić całemu światu o Środzie, o Polsce.
Tam właśnie gości młodzież z całego świata, a każdy przedstawiciel swojego kraju staje się jego ambasadorem. Pełna radości i wzruszenia, wciąż nie może uwierzyć, że wszystko dzieje się naprawdę. Pamięta ile serca i ogrom swojej energii włożyła w przygotowania ŚDM w Środzie w 2016 r. Jak wówczas marzyła, by udało się jej tegoroczne Światowe Dni Młodzieży spędzić w Panamie.

Marzenia się spełniają
Panama "uderzyła ją" ciepłem powietrza o temperaturze 37 stopni Celsjusza. W mieście Anton spędziła pierwsze dni pobytu w Panamie, goszcząc u panamskiej rodziny. Zdążyła już zwiedzić El Valle de Antón oraz miejsca z pięknymi wodospadami, wykapać się w źródle i odbyć, wraz z grupą tanecznej młodzieży, próbę na Festiwalu Młodych. Odpoczywała także nad Oceanem, na plaży Santa Clara i zachwycała się występami lokalnych dzieci w pięknych strojach regionalnych. Zwiedziła także ZOO, a nawet podziwiała biegające po ulicach byki, którym towarzyszyły konie, orkiestra i wystrzały petard.
- Panama zadziwia i jednocześnie ciągle zaskakuje mnie na każdym kroku - pisze Dominika na swoim fanpage’u „Żeglarski Świat Domi – w drodze do spełniania marzeń”.

Światowe Dni Młodzieży
W miniony piątek 18 stycznia młodzież oficjalnie rozpoczęła Dni w Diecezji w Anton, gdzie przebywają trzy narodowości. Poza uczestnikami Rejs Niepodległości są młodzi z diecezji tarnowskiej, Gwatemalii i Brazylii.
W sobotę spędziła ostatnie chwile z goszczącą ją rodziną. Podczas mszy św. pod przewodnictwem Biskupa, spotkała młodzież ze wszystkich pobliskich wiosek i małych miasteczek. Poza Polską obecna była Brazylia, Szwecja, Gwatemala, Francja, USA. W niedzielę 20 stycznia wraz z grupa młodzieży udała się do Panama City, na rozpoczęcie ŚDM w dniu 22 stycznia.
- Coś się kończy, coś innego się zaczyna. Zakończyłam moją przygodę w Antón, w diecezji Penonome u mojej wspanialej rodzinki. Był to cudowny czas poznawania siebie nawzajem i okolicy. Teraz przyszedł czas na Panama City. Jest zupełnie inaczej, ale oczywiście cudownie - opowiada średzianka. Kolejne relacje ze Światowych Dni Młodzieży już w kolejnym wydaniu "Głosu" 30 stycznia.

W tym roku do Panamy zawitało około 3,5 tys. Polaków i jest to najliczniejsza grupa pośród wszystkich narodowości. Przypomnijmy, że ŚDM zapoczątkował Jan Paweł II w 1986 r.

Czytaj także część 1 - "Rozsławiać Środę i Polskę w Panamie"  https://goo.gl/ZTJKpU

Czytaj także część 3 - „Zostaliśmy rozesłani” - Światowe Dni Młodzieży w Panamie https://goo.gl/snExgo

 

 

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.