Krzysztof Bako-Bartkowiak w swoim studio B-Art podczas przygotowania piosenki do Konkursu Eurowizji 2019. Krzysztof Bako-Bartkowiak w swoim studio B-Art podczas przygotowania piosenki do Konkursu Eurowizji 2019.

Średzioki do Konkursu Eurowizji 2019

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Tegoroczny Konkurs Eurowizji 2019 odbywać się będzie 14-18 maja w Tel Awiwie. Wystąpią w nim artyści z 42 krajów, reprezentujący trzy kontynenty. O Grand Prix ubiegać się będzie również reprezentant Polski. Na razie nie wiadomo, kto to będzie. Wiadomo natomiast, że do startu w konkursie szykuje się nasza Kapela Średzioki. 

Utwór Średzioków jest już gotowy do prezentacji w preselekcjach, które corocznie odbywały się na przełomie lutego i marca. Następnie w eliminacjach telewizyjnych publiczność wybierała polskiego reprezentanta. Obecnie kapela oczekuje na decyzje o formie eliminacji eurowizyjnej piosenki.
Nieco niepewności wśród polskich wykonawców wniósł ostatnio wywiad Jacka Kurskiego na antenie radia ZET. Potwierdził on, że nie zapadła jeszcze decyzja co do formy eliminacji zgłoszonych utworów. Mogłoby to oznaczać, że być może w 2019 r. TVP nie zorganizuje preselekcji, a wyłoni reprezentanta drogą wewnętrznej selekcji.

Pomysłodawcą i kompozytorem piosenki jest szef zespołu Krzysztof Bako-Bartkowiak. Na razie nie zdradza jaka to piosenka i jaki tytuł. Wiadomo tylko, że styl utworu to pop-disco w aranżacji folkloru miejskiego.
- Pamiętam dużo wcześniejsze konkursy Eurowizji, w których podobne formacje do Średzioków reprezentowały m.in. Szwajcarię, Austrię czy Niemcy. Co prawda większych, końcowych sukcesów raczej nie odniosły, ale świat się zmienia. Bez względu na wynik wyboru życzymy polskiemu wykonawcy zdobycie Grand Prix w dalekim Izraelu - komentuje Bako.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.