W panamie na dachu busa przewozi się bagaże, co osobiście zademonstrowała nam Dominika. W panamie na dachu busa przewozi się bagaże, co osobiście zademonstrowała nam Dominika.

Rozsławiać Środę i Polskę w Panamie [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Średzianka Dominika Hoft, która w 2018 r. uczestniczyła w Rejsie Niepodległościowym na żaglowcu Dar Młodzieży, tym razem wraz z przyjaciółmi wyruszyła do Panamy, by – jak informuje – mówić całemu światu o Polsce, bowiem w Panamie w dniach 22-27 stycznia trwają Światowe Dni Młodzieży.

Dominika Hoft po zeszłorocznym, miesięcznym uczestnictwie w Rejsie Niepodległościowym dookoła świata, wyruszyła z przyjaciółmi z rejsu na kolejną przygodę. Panama czeka na młodzież z całego świata. Tam każdy przedstawiciel swojego kraju staje się jego ambasadorem.
W piątek 11 stycznia, po spotkaniu kolędowym z ministrem Markiem Gróbarczykiem w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, grupa polskiej młodzieży udała się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Tam wszyscy uczestniczyli też we mszy św.
„Kiedy zaczęliśmy wspólnie ekipą rejsową śpiewać kolędy, aż miałam niesamowite «ciary» i nawet mała łezka poleciała. Czuję, że to, co się teraz dzieje, to niesamowita, życiowa przygoda, która może mi się kolejny raz nie przytrafić. Ambasadorzy Polski są zwarci i gotowi, by nieść światu przesłanie, jaka Polska jest piękna” – pisze Dominika na swoim fanpage’u „Żeglarski Świat Domi – w drodze do spełniania marzeń”.
W sobotę 12 stycznia, nad ranem, z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie młodzieżowi ambasadorzy Polski samolotem udali się do Panamy. Wylądowali tam około godziny 13:00 czasu lokalnego (około godz. 19:00 czasu polskiego).
Już w pierwszej chwili po opuszczeniu samolotu Panama zaskoczyła Dominikę. Nie tylko tym, że temperatura powietrza sięgała tam aż do 37 stopni Celsjusza. Działo się jeszcze wiele innych rzeczy, które w Polsce pewnie byłyby niemożliwe. Według jej relacji, bagaże przewozi się tam na dachu busa, do którego wchodzi więcej osób niż jest miejsc. Ponadto niektóre dzielnice są strasznie zaśmiecone, a drobne towary, jak chrupki czy słodkości sprzedaje się na środku ulicy, po której jeżdżą samochody, a dojeżdżając do miasta Anton eskortowala ich policja, ale na miejscu przyjęła ich wspaniała rodzina.
Ale celem średzianki jest uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży, które zamierza przeżyć radośnie i duchowo.
Warto zaznaczyć, że Dominika Hoft często angażowała się w wiele przedsięwzięć. Przygotowywała średzkie obchody Światowych Dni Młodzieży 2016 i brała w nich czynny udział. Już wówczas marzyła, by w bieżącym roku polecieć do Panamy na kolejne młodzieżowe spotkanie.
– W przygotowania ŚDM w Środzie włożyłam naprawdę całe serce i ogrom swojej energii, a teraz, niczym prawdziwy dar, to wszystko do mnie wraca, i to ze zdwojoną siłą. W końcu jeszcze odbyłam wspaniały Rejs Niepodległości na Darze Młodzieży który był dla mnie nagrodą – opowiada Dominika. – Dziękuję wszystkim, którzy rok temu oddali na mnie głos w konkursie Rejsu Niepodległości i tym samym przyczynili się do spełnienia moich dwóch marzeń! Jesteście wspaniali – dodaje.
W oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży, Dominika kontynuuje przygotowania do ŚDM, zwiedza, poznaje kulturę nowego miejsca, a także odpoczywa nad Pacyfikiem.

Dalsze relacje z pobytu Dominiki w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży 2019 w kolejnym wydaniu „Głosu” – 23 stycznia.

Czytaj także część 2 - "Średzianka w Panamie - Światowe Dni Młodzieży 2019" https://goo.gl/1EPdGq

Czytaj także część 3 - „Zostaliśmy rozesłani” - Światowe Dni Młodzieży w Panamie https://goo.gl/snExgo

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.