27. edycja WOŚP w Środzie Wlkp. [ZDJĘCIA] Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Organizatorem wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Środzie ponownie jest Ośrodek Kultury. Finał akcji odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 stycznia.

Cały czas w Ośrodku Kultury trwa zbiórka darów, które zostaną wylicytowane podczas WOŚP. Średzki sztab w OK czeka na darczyńców, którzy zechcą wesprzeć niedzielną akcję i przekazać różne przedmioty na licytację. Niedzielne granie dla WOŚP rozpocznie się o godz. 10:00 i 11:00 na pływalni miejskiej. Wyruszy wtedy sztafeta rodzinna i zakładowa. Jednocześnie o godz. 10:00 nad Jeziorem Średzkim zacznie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Spotkanie z Klubem Szalonego Podróżnika w Ośrodku Kultury odbędzie się natomiast o godz. 12:00 z Jędrzejem Józefowiczem, a o godz. 15:00 z Damianem i Mają Kamińskimi. W międzyczasie, o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Drogowskazy”, o godz. 16:00 – występ grup tanecznych i wokalnych, a o godz. 16:30 – jasełka Niepublicznego Przedszkola ZOO. Koncert Grupy Rodzinnej odbędzie się o godz. 17:30. Wreszcie o godz. 19:00 rozpocznie się licytacja na Starym Rynku, a po nim o godz. 20:00 tradycyjne „Światełko do nieba”.

Przypomnijmy, że celem tegorocznej akcji WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce jest ich blisko 50. W placówkach tego rodzaju ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.