Koncert zachwycił średzką publiczność. Koncert zachwycił średzką publiczność.

Wielkie wydarzenie w Środzie - Gospel Joy i The Metro Big Band [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W niedzielę 14 października mury hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie aż zadrżały od radosnego i dynamicznego śpiewu zespołu Gospel Joy z Poznania wraz z The Metro Big Band z USA. Niecodzienny koncert, połączony z pięknym śpiewem i wspaniałą muzyką średzianie wysłuchali dzięki wspaniałym artystom.

Goszczący w Polsce The Metro Big Band z Nashville to 18 profesjonalnych muzyków jazzowych, mających na swoim koncie występy na całym świecie. Prowadzony jest przez wybitnego dyrygenta, aranżera i producenta, Campa Kirklanda – głównego współtwórcę najważniejszych w Stanach Zjednoczonych wydawnictw muzycznych specjalizujących się w muzyce sakralnej. Camp Kirkland opowiadał na scenie wspaniałe historie, twierdząc, że wszystko dzieje się według Bożego planu. Muzycy zaprezentowali się wspaniale. W tym składzie spotkali się po raz pierwszy w Polsce, gdyż w USA grają na co dzień w swoich parafiach. Ich profesjonalizm pozytywnie zaraził całą publiczność, która śpiewała, tańczyła i nagradzała wielkimi brawami polskich i amerykańskich gości.

Natomiast zespół Gospel Joy to poznański chór przepełniony energią i radością, śpiewający zarówno na scenie polskiej, jak i zagranicznej od ponad 20 lat. W repertuarze grupy znalazły się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim. Ich koncerty zawsze mają charakter artystyczny i ewangelizacyjny (gospel to z ang. ewangelia). Dyrygent Agnieszka Górska-Tomaszewska z radością i z poczuciem humoru przedstawiła krótką historię skąd i gdzie powstał pomysł, by utworzyć zespołu Gospel Joy i ….trzeba stwierdzić, że wszystko zaczęło się od jednej płyty przywiezionej z USA.

Także na średzkiej scenie żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią i barwnymi strojami sprawiły, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewała i tańczyła razem z chórem.

– Serce samo rwało się do śpiewu i nucenia melodii. Nie sposób było się też nie ruszać, gdy ze sceny emanowało tyle radości, serdeczności, dynamiki, a zarazem spokoju – komentowała jedna pani z publiczności tuż po koncercie. - Kto nie był, niech żałuje, bo przecież niecodziennie jest możliwość uczestniczenia w takim koncercie - dodała.

W Środzie koncert Gospel Joy i The Metro Big Band podczas trasy koncertowej „The Greatest Gospel Hits” zorganizowany został przez gminę Środa oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ