Atmosfera podczas licytacji była radosna, a satysfakcja z wylicytowanego przedmiotu była duża. Atmosfera podczas licytacji była radosna, a satysfakcja z wylicytowanego przedmiotu była duża.

Z potrzeby serca dla hospicjum [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wszyscy z niecierpliwością czekają na finał budowy Hospicjum im. Piotra Króla. Żeby dokończyć prace, potrzeba jednak jeszcze wiele czasu i przede wszystkim dobrych serc osób wspierających tę ideę.

Z tego powodu w sobotę 6 października w Ośrodku Kultury w Środzie zorganizowano szósty już koncert z cyklu „Głosy dla hospicjów”. Tym razem jego gwiazdą był Kuba Banach, a spotkanie tradycyjnie połączono z licytacją przeprowadzaną na rzecz budowy hospicjum.
Przybyłych powitała Barbara Król, która w kilku zdaniach podsumowała postępy budowy oraz zdobyte, jak i potrzebne do kontynuacji prac budowlanych i funkcjonowania hospicjum finanse. Ubiegły rok zakończono z wynikiem ponad 534 tys. zł na koncie, a z 1% podatku dochodowego na konto stowarzyszenia tworzącego hospicjum wpłynęło ponad 74 tys. zł. Obecnie zgromadzone na ten cel środki to kwota rzędu 1 mln 200 tys. zł. Jak poinformowała prezes, na tę chwilę budowa hospicjum ustała, ponieważ stowarzyszenie czeka na rozstrzygnięcie konkursu unijnego, w ramach którego złożono projekt, by uzyskać wsparcie finansowe.
Licytację poprowadził Piotr Pajchrowski i była ona, jak zawsze, dynamiczna, skuteczna, a także towarzyszyła jej dobra atmosfera.
Podczas charytatywnej aukcji zebrano 48 050 zł, ale niewykluczone, że suma zebranych datków może okazać się większa. W czasie przerwy Andrzej Gniotowski zadeklarował bowiem, że wykona jeszcze ex libris dla kilku pozostałych osób, które wzięły udział w licytacji.
– Dodatkowo przyszło jeszcze wsparcie z sali i wszystko wskazuje na to, że osiągnięty zostanie wynik co najmniej 50 tys. zł – oznajmiła z radością B. Król.

W ubiegłym roku 50 przedmiotów wylicytowano za łączną kwotę 52 tys. zł. Tym razem pod młotek poszło ich 41. Z cegiełek zebrano z kolei 7 717 zł (w ub. Roku było to 5 952,81 zł). Ponadto ciągle trwa jeszcze licytacja 38 przedmiotów na stronie www.charytatywni.allegro.pl (cel: budowa Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej). Na licytację internetową swoje płyty przekazał także gość artystyczny tego wieczoru, K. Badach.

Najwyższe ceny osiągnęły licytowane obrazy: „Na krawędzi” Piotra Jakubczaka (olej na płótnie) – 3 100 zł; „Dawna Środa” Ryszarda Kurnatowskiego (akwarela) – 2 600 zł; „Jezus” Siostry Służebniczki Marii Narcyzy Kozubskiej (haft krzyżykowy) – 2 200 zł; oraz „Szczawno Zdrój Pijalnia Wód” Grzegorza Fijałkowskiego (suchoryt) i inkografia Rafała Olbińskiego wraz z albumem – oba po 2 000 zł.
– O tym, że goście bawili się bardzo dobrze, niech świadczy fakt, iż przedłużeniem aukcji  przedmiotów była licytacja „karteczki” z informacją, na której był wpisany ostateczny wynik finansowy aukcji. I w ten sposób udało się zebrać dodatkowo 1 050 zł – powiedziała B. Król.

Stowarzyszenie „Hospicjum im. Piotra Króla” serdecznie dziękuje:
Burmistrzowi Wojciechowi Ziętkowskiemu za objęcie patronatem koncertu „Głosy dla hospicjów”.

Nasze podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu koncertu. Byli to:
Gmina Środa Wielkopolska, LUKS Sp. z o.o., Ośrodek Kultury, HAZ BRUK, Pan Waldemar Wesołek, Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe BUDMONT, Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA, MPCWiK, Nadwarciański Dworek Młodzikowo, Restauracja Wiedeńska, Agencja Ochrony Osób i Mienia BORPOL, Scena System, Pani Kaja Marciniak, Anakonda, Centrum Informacji Turystycznej, MAVERICK Centrum Języków Obcych, Sklep Parson, KNOTT Sp. z o.o., Zakład Fotograficzny Grzegorz Kozłowski, Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach, wolontariusze.

Wdzięczni jesteśmy także Piotrowi Pajchrowskiemu oraz jego żonie Agacie i córce Antosi,dzięki którym tak emocjonująco przebiegła licytacja oraz wszystkim Państwu, którzy przekazali na nią swoje dary. Byli to:
Alosza Awdiejew, Agata Bajszczak, Justyna Bieńkowska, Piotr Borejsza, Małgorzata Bąkowska, Izabela Chorzępa, Małgorzata Czubak, Agata Czarnecka, Bożena Doroszewska, Grzegorz Dutkiewicz, Andrzej Gniotowski, Galeria "Pod Aniołem" w Szczyrku, Artur Grajewski, GSM System, Ryszard Hurlak, Piotr Jakubczak, Katarzyna Kizer, Mariusz Kokociński, Stanisław Kołodziejczak, Siostra Maria Narcyza Kozubska, Witold Kundzewicz, Ryszard Kurnatowski, Stanisława i Ryszard Leńkowscy, PPHU Global Wojciech Łuszpiński, Honorata Marciniak, Borys Michalik, Sławomir Micek, Józef Odalanowski, Mirosław Orłowski, KS Polonia Środa – Sekcja Biegowa, Vencislav Piriankov, Maria Pruska, Rafał Ratajczak, Andrzej Sajewski, Stanley Black & Decker, Roman Szymanowski, Arkadiusz Szymurski, Galeria Tadeo-Art w Bielsku Białej, Tadeusz Urbaniec, Elżbieta Wcisło, Bartosz Wieliński, Wojciech Ziętkowski

Składamy gorące podziękowania wszystkim naszym Gościom, którzy wzięli udział w licytacji oraz nabyli cegiełki na budowę hospicjum.
Do zobaczenia za rok!
Barbara Król – Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.