Podczas otwarcia wypożyczalni, obecny był także burmistrz Wojciech Ziętkowski, który wraz z pracownikami biblioteki i czytelnikami podziwiał wygląd i aranżację nowego, dużego pomieszczenia. Podczas otwarcia wypożyczalni, obecny był także burmistrz Wojciech Ziętkowski, który wraz z pracownikami biblioteki i czytelnikami podziwiał wygląd i aranżację nowego, dużego pomieszczenia.

Nowa wypożyczalnia [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(3 głosów)


Zakończył się trzymiesięczny remont wypożyczalni dla dorosłych na parterze Biblioteki Publicznej w Środzie. Zgodnie z planami oddział został otwarty w tym tygodniu.

Jak pisaliśmy w poprzednich wydaniach „Głosu”, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dyrektor biblioteki Małgorzaty Walasek, wrześniowa inauguracja działalności wypożyczalni po remoncie stała się faktem, gdyż otworzono ją 19 września. Prace trwały tam długo, ale gruntowny remont tego działu na parterze był bardzo potrzebny, ponieważ wypożyczalnia funkcjonowała niezmieniona przez 44 lata, od czasu jej powstania, czyli od 1974 r., choć przeprowadzano tam drobne modernizacje i naprawy.
W początkowym etapie remontu wypożyczalnię dla dorosłych opróżniono z wszystkich książek i mebli. Następnie usunięto boazerię i starą instalację elektryczną, wymieniając ją na nową. Wyrównano ściany i położono nową podłogę oraz podwieszono sufit. Zakupiono nowe meble i regały, na których trwa układanie książek, a ich dokładna segregacja jest pracą bardzo czasochłonną.
Co więcej, montując nowe oświetlenie, zgodnie z wymogami mocniejsze, rozmieszczono je tak, by lepiej rozświetlić zaciemnione dotychczas miejsca. Wygospodarowano też więcej powierzchni użytkowej, bowiem wypożyczalnia została powiększona o lokal po dawnej księgarni. Większą swobodę ma zapewnić także odpowiednie ustawienie regałów, a stanowisko obsługi będzie dostosowane do wymogów RODO.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.