Okładka specjalnego wydania  Średzkiego Kwartalnika Kulturalnego. Okładka specjalnego wydania Średzkiego Kwartalnika Kulturalnego.

Powstańczy „Kwartalnik”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ukazał się nowy numer „Średzkiego Kwartalnika Kulturalnego” 4 (89)/2018. Jest to już drugi w tym roku numer specjalny.

Pierwszy numer specjalny ŚKK wydano w 200. rocznicę śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Obecny ukazuje się w związku z 100. rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego. Czasopismo – z agresywną tym razem, ale bardzo trafną szatą graficzną okładki – jest godne uwagi. W numerze przygotowanym przez Joannę i Jerzego Sobczaków zawarto pieśni powstania wielkopolskiego (łącznie z nutami), krótkie przypomnienie najważniejszych polskich zrywów w walce o wolność oraz zdjęcia ukazujące miejsca upamiętniające powstanie. Znalazły się tam także obrazy autorstwa Leona Prauzińskiego, ilustrujące walki na terenie Poznania. We wstępie Bożenna Urbańska wyjaśnia, dlaczego numer ukazał się już na początku września, i wyraża nadzieję na to, że organizatorzy uroczystości rocznicowych zechcą sięgnąć do „Kwartalnika”, by przypomnieć powstańcze pieśni.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.