Tomasz

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Potwierdziły się nasze informacje o tym, że u jednego z ratowników medycznych średzkiego szpitala podejrzewano zakażenie koronawirusem.

Ratownik medyczny dyżurujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Środzie jest podejrzany o zakażenie koronawirusem. Wyniki pierwszego badana na obecność wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 będą znane w sobotę po południu.

Zrzutka na szpital średzki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W kilka dni, wspólnie, osiągnęliśmy cel. Symboliczny czek od redakcji przekazaliśmy we wtorek rano zarządowi szpitala i ratownikom medycznym. O akcji i sytuacji związanej z koronawirusem z prezesem szpitala, Pawłem Dopierałą rozmawiał Tomasz Małecki.

Poznańska policja prowadzi postępowanie w sprawie kupna przez miasto działki od cukrowni pod nowy stadion Polonii. Były burmistrz Wojciech Ziętkowski jest spokojny o wynik.

Mimo koronawirusa największe średzkie firmy na razie pracują, ale wprowadziły środki ostrożności.

10 maja ma się odbyć pierwsza tura wyborów prezydenckich. Ze względu na epidemię koronawirusa opozycja i część samorządów apeluje o przesunięcie terminu elekcji. Prawo i Sprawiedliwość, póki co, nie widzi powodu do zmiany terminu.

Samorządy w Polsce nie czekają na tzw. "tarczę antykryzysową rządu". Same deklarują pomoc lokalnym przedsiębiorcom. A co do zaproponowania mają władze Środy Wlkp.?

Rusza zbiórka pieniędzy dla średzkiego szpitala na walkę z koronawirusem. Potrzeba też pampersów i pieluchomajtek dla dorosłych.

Na Facebooku powstała grupa „Gniezno dla medyków”. Jak podają poznańskie media pracownikom służby zdrowia pomagają także mieszkańcy Poznania, którzy przynoszą żywność i środki higieny. Chodzi o to, aby zrzeszyć ludzi chcących pomoc służbom medycznym, którzy walczą z koronawirusem. Czy Waszym zdaniem takiego wsparcia potrzebują średzcy medycy?

Sąd Rejonowy w Środzie wydał wyrok w sprawie Jędrzeja C., który został oskarżony przez prokuraturę w Środzie o nieudzielenie pomocy obywatelce Ukrainy oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

WARTO OBEJRZEĆ