Tomasz

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Znamy już niemal wszystkich kandydatów do parlamentu ze Środy Wlkp. Wystawią więcej niemal wszystkie najważniejsze komitety.

Kolejny szalony kierowca pędził chodnikiem na ul. Niedziałkowskiego koło cukrowni. To już drugi taki przypadek w Środzie w ciągu kilkunastu dni.

Po kilkutygodniowej przerwie wznowiono prace przy budowie stadionu średzkiego.

Roboty na Stadionie Średzkim stanęły. Miasto wzywa wykonawcę do powrotu na plac budowy. Ten nie reaguje.

Dwudziestu pijanych nieletnich imprezowało na urodzinach kolegi w piątek przy boisku na Osiedlu Piastowskim. Najmłodsi mieli tylko 14 lat (!). Interweniowała policja. Konieczna była też interwencja służb medycznych.

Najbogatszą gminą, w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest gmina Środa Wielkopolska. Najgorzej jest w Krzykosach – wynika z najnowszego rankingu „Bogactwo samorządów”. Dochody Jednostek Samorządu Terytorialnego opublikowanego przez „Wspólnotę”.

Średzka Polonia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu III ligi. Mimo odejścia z klubu kilku kluczowych piłkarzy zarząd nie zasypia gruszek w popiele i zakontraktował na ich miejsce nowych, utalentowanych piłkarzy.

Emilia Wachowiak-Naskrent z Kórnika, 35-letnia matka dwójki dzieci choruje na nowotwór złośliwy piersi IV stopnia z przerzutem na wątrobę. Jedyną szansą, aby zatrzymać rozwój raka jest rozpoczęcie leczenia nierefundowanym lekiem Ibrance. Lek kosztuje prawie 140 tys. zł.

Rada miejska przeznaczyła 60 tys. zł  na rozbudowę monitoringu miejskiego. Nowe kamery pojawią się w Parku Łazienki koło skateparku, parkingu przy ul. Westerplatte i na Placu Powstańców Wielkopolskich.

Szef Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Kole Jan Bartczak poinformował radnych powiatowych o inwestycjach w powiecie średzkim.