Norbert

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji doraźnej ds. funkcjonowania Wyspy Edwarda na jeziorze Raczyńskim było jednym z głównych punktów sesji Rady Gminy Zaniemyśl w poniedziałek 6 maja.

W tym roku Polska obchodziła 15. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, dlatego w trakcie piątkowych zajęć w bibliotece w Nowym Mieście z cyklu „Uczę się bawiąc” uczniowie z Zespołu Szkół poznali kraje członkowskie wspólnoty.

Już w poniedziałek 13 maja zostanie otwarta dla okolicznych mieszkańców nowa filia biblioteczna w Boguszynie.

W sobotę 3 maja w kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, ich rodzin oraz patrona mundurowych - Świętego Floriana.

Pod koniec kwietnia w siedzibie klubu odbyło się Walne Zebranie Członków Grupy Motocyklowej Czerwone Lwy.

W Święto Pracy 1 maja w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzykosach zostały zorganizowane po raz pierwszy Drzwi Otwarte, które przyciągnęły zarówno sporą ilość sympatyków tutejszej jednostki, jak i wszystkich straży pożarnych.

W ostatnich dniach kwietnia w Sulęcinku, pod nieobecność właścicieli, złodzieje włamali się do jednego z domów na ulicy Mostowej, a następnie dokonali kradzieży przedmiotów znajdujących się w środku.

Początek maja w Solcu obfitował w sportowe emocje. Tradycyjnie odbył się tam turniej tenisowy o Puchar Burmistrza Środy Wlkp.

Gminne Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez OSP Pięczkowo odbyły się w piątek 3 maja.

W niedzielę 14 kwietnia odbył się 5 Gdański Maraton. Na trasie królewskiego dystansu świetnie zaprezentował się biegacz średzkiej Polonii Kamil Jeremicz.