Radosław

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Prawdopodobnie w poniedziałek 25 listopada będzie można korzystać z krytego lodowiska. Będzie ono przez najbliższe miesiące funkcjonować przy średzkim stadionie.

W piątek 15 listopada poznaliśmy propozycję budżetu gminy na 2020 rok, którą przesłano do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Burmistrz Piotr Mieloch proponuje m.in. zwiększenie deficytu i kilkadziesiąt różnych inwestycji, nie tylko w samej Środzie.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na ul. Strzeleckiej pojawi się sygnalizacja świetlna z detektorem prędkości.

Ponad trzy godziny trwała akcja protestacyjna zorganizowana przez rolników zrzeszonych w Agrounii. 

Mieszkańcy jednej z ulic w Koszutach po raz kolejny apelują o poprawę stanu drogi w pobliżu ich zabudowań. Wskazują, że po opadach deszczu droga jest nieprzejezdna.

Średzkie Towarzystwo Kulturalne istnieje już od 55 lat. Okazją do wspomnień było spotkanie jubileuszowe. Odbyło się ono w czwartek 14 listopada w ośrodku kultury.

Cztery osoby ucierpiały w wypadku trzech pojazdów na krajowej jedenastce.

Niesamowity weekend mają za sobą zawodniczki średzkiej Mikasy – siostry Węcławiak. Startowały w dwóch imprezach rangi ogólnopolskiej, zdobywając sporo medali, z których większość miała kolor złota.

Dynia była główną bohaterką regionalnego festiwalu, który odbył się w niedzielę 17 listopada w Borowie. Był to pomysł pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Jakie prace wykopaliskowe i archeologiczne prowadzono w ostatnich miesiącach w nowomiejskim kościele? Pojawia się okazja, aby się o tym przekonać.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA