Radosław

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Zakład Gospodarki Komunalnej w porozumieniu z burmistrzem Piotrem Mielochem rozpoczął dezynfekcję miasta.

Radni z pobliskiego Kostrzyna zrzekli się dobrowolnie swoich diet z tytułu pełnionych funkcji otrzymanych w marcu.

Ponad 35 tys. zł udało nam się wspólnie zebrać w akcji wsparcia szpitala średzkiego. Akcję zorganizowaliśmy na portalu www.zrzutka.pl.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował o kolejnych ograniczeniach związanych z trwającą pandemią koronawirusa.

Większość świadomych i odpowiedzialnych kierowców doskonale wie, że nie należy kierować autem pod wpływem alkoholu. Mimo to zdarzają się tacy, którzy o tym nie wiedzą.

Średzcy policjanci w minionych dniach wielokrotnie apelowali o zostanie w domach i nie gromadzenie się. W miniony weekend doszło jednak do złamania prawa.

Na trzech średzkich ulicach nastąpiły zmiany przy przejściach dla pieszych. Zostały one wyniesione. Ma to spowodować spowolnienie ruchu samochodowego.

Znamy oferty złożone w postępowaniu przetargowe na budowę kanalizacji deszczowej na Osiedlu Kwiatów Polnych. To kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji w tym rejonie.

W ostatnich dniach przestępcy oszukali kilku mieszkańców naszego powiatu. Sprawcy podszywają się pod znajomych z portalu społecznościowego. Proszą o pomoc finansową i przesłanie numeru do realizacji transakcji pieniężnych.

Od 1 kwietnia we wszystkich blokach miała zostać wprowadzona segregacja odpadów zgodna z nowymi przepisami. Wiadomo już, że tak się nie stanie.

WARTO OBEJRZEĆ