Radosław

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Mieszkańcy Nowego Miasta licznie stawili się na rynku, aby powitać kopię Jasnogórskiego Obrazu, który dotarł do tutejszej parafii w niedzielę 14 lipca.

W niedzielne popołudnie 21 lipca warto przyjechać do Giecza, gdzie już po raz siódmy odbędzie się piknik historyczny Letnie o Piastach bajanie.

Od 1 lipca w Zaniemyślu trwały warsztaty letnie dla dzieci zorganizowane przez Gryfindoor Centrum Językowe.

20 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zboża, który wybuchł wczoraj (w piątek 19 lipca) w Jadwigowie w gminie Nowe Miasto.

Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczął proces rewitalizacji pomnika poświęconego osobom pomordowanym przez hitlerowców w dniach 17 września i 20 października 1939 r.

Nadal nie wiadomo, kiedy swoją działalność rozpocznie rozszerzona strefa płatnego parkowania.

Agro Unia w najbliższy piątek o godz. 20.00 w średzkim ośrodku kultury organizuje spotkanie z rolnikami.

W minioną niedzielę w Kołaczkowie odbył się 38. Bieg o Złoty Kłos. Na starcie zjawiło się 202 biegaczy, w tym również spora grupa średzian.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił ostateczny kształt trzeciej wielkopolskiej klasy okręgowej. Nastąpiła rezygnacja z części wcześniej planowanych zmian.

Włodarze Jarocina i Środy w minionym tygodniu podpisali porozumienie międzygminne w zakresie gospodarki odpadami i osadami ściekowymi.