Szymon

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Najbliższa środa będzie dniem wzmożonej aktywności policji na drogach. Działania te odbędą się w ramach akcji EDWARD - „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”.

W ubiegłym tygodniu działalność zainaugurowała Niepubliczna Szkoła Muzyczna, pierwsza tego typu placówka w naszym mieście. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się m.in. pasowanie na uczniów, a ponadto, co oczywiste, nie zabrakło koncertowego akcentu.

Bramkarz MKS-u Środa, Marcin Szczęsny, został powołany do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które w październiku odbędą się w stolicy Argentyny, Buenos Aires!

W piątek poznaliśmy projekty, jakie wpłynęły do Średzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W sumie w tym roku mieszkańcy złożyli ich 26, czyli o 3 więcej niż w roku ubiegłym. 16 z nich to projekty miejskie, pozostałe są projektami wiejskimi. Listę zakwalifikowanych powinniśmy poznać już w kolejny czwartek. Głosowanie, od którego zależeć będzie, na co przeznaczone zostanie pół miliona złotych z budżetu, odbędzie się w dniach 4-7 października.

Katarzyna Światowy została osobą pełniącą obowiązki dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich. Ta decyzja zapadła po tym, jak z objęcia stanowiska zrezygnowała wyłoniona w konkursie Anna Golczak.

Lekkoatleci Orkana, Roksana Poll i Wojciech Marok, podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski – Finału Tamex Ekstraklasy 2018 wyjątkowo reprezentowali barwy AZS-u Poznań.

Pomimo niesprzyjającej pogody blisko 200 osób stawiło się na starcie Rajdu na Koniec Lata, który w sobotę zorganizował Klub Turystyki Rowerowej „Średzianie”. 

Wraz z końcem sierpnia pracę na stanowiskach dyrektorów średzkich szkół średnich zakończyli Anna Podbielska i Bogusław Biernat.

W efekcie porozumienia między wojewodą wielkopolskim a gminą Zaniemyśl, przed kilkoma dniami dokonano wymiany nagrobków dwóch miejscowych powstańców wielkopolskich, którzy zginęli w walce o niepodległość regionu, a także jednej ofiary bombardowań z 1939 roku.

Od piątku do niedzieli Garby już po raz 19. stały się stolicą samochodów Garbusów i kultowych Volkswagenów transporterów, tzw. „Ogórków”. 

Szkoła Podstawowa Specjalna