Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Jakub

Jakub

W Środzie powstanie kolejny postój taksówek. Obok tych funkcjonujących już przy dworcu PKP oraz na placu Armii Poznań wkrótce do dyspozycji mieszkańców oddane zostanie miejsce TAXI w pobliżu os. Jagiellońskiego, przy ul. Poselskiej. Powiat Średzki podpisał umowę z wykonawcą, a prace budowlane rozpoczęły się w poniedziałek.

Budynek zaniemyskiej straży pożarnej przechodzi gruntowny remont. Mimo tych utrudnień strażacy meldują pełną gotowość bojową.

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o tym, jak mieszkańcy Winnej Góry byli świadkami wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świetlicy wiejskiej, która powstaje przy boisku piłkarskim. Od tego czasu inwestycja wzbogaciła się w nowy element, który mocno rzuca się w oczy.

Powiat średzki oraz Prokuratura Okręgowa w Poznaniu doszły do porozumienia w zakresie przeniesienia siedziby Prokuratury Rejonowej w Środzie. Obecnie prokuratura zajmuje najwyższe piętro Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego przy ul. Daszyńskiego 5. Wkrótce, bo już prawdopodobnie w marcu przyszłego roku, obejmie budynek, który dziś zajmuje Samorządowe Centrum Usług Wspólnych przy ulicy 20 Października 16 w Środzie.

Opisywaliśmy kilka tygodni temu historię jednego z naszych redaktorów, który w drodze do domu zauważył błąkającego się bez opieki psa. Zatrzymał się i postanowił schwytać wystraszonego, wbiegającego pod koła aut czworonoga. Pies trafił tamtego wieczora do schroniska, a my postanowiliśmy sprawdzić, jak potoczyła się jego historia.

Niezwykły jubileusz obchodził Honorowy Obywatel Gminy Dominowo, Adam Kurkowiak. W intencji jubilata została odprawiona msza św. w kościele pw. św. Katarzyny w Bagrowie.

Gmina Środa otrzymała dofinansowanie w wysokości 853 700 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej. Środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę nowego stadionu Polonii.

Już niedługo w Zaniemyślu otwarty zostanie sklep należący do największej sieci handlowej w Polsce.

Parafia pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku zorganizowała pięciodniowe rekolekcje, które poprowadził ks. dr Adam Adamski.

Co jakiś czas na łamach naszego tygodnika piszemy o turniejach tenisowych organizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Klęce, a równocześnie trenera tego sportu – Ireneusza Janickiego. Po nieco ponad roku tenisowych treningów, szkoleniowiec z Nowego Miasta postanowił poszerzyć swoją wiedzę.

Warto obejrzeć