Jakub

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Moskawa” ze Środy zaprasza dziewczynki z roczników 2008-2010 na bezpłatne treningi koszykarskie.

Już w ten weekend (9 i 10 listopada) gratka dla wielbicieli dobrego jedzenia z food trucków oraz piwa z lokalnych browarów.

Po publikacji artykułu o pracach archeologicznych prowadzonych przy kościele w Nowym Mieście otrzymaliśmy wiadomość od Stanisława J. Plewako. Mieszkaniec Warszawy poinformował nas, że jest potomkiem rodziny Grabskich herbu Wczele, czyli rodu, który od 1677 roku przez kolejne 150 lat był właścicielem Nowego Miasta.

Gmina Nowe Miasto ogłosiła, że zamierza sprzedać kilka mieszkań w Klęce. Kto i za jaką kwotę będzie mógł je kupić?

Miniony weekend obfitował w sukcesy zawodników Tiger Zaniemyśl zarówno na polu krajowym jak i międzynarodowym.

Dzień Wszystkich Świętych, to czas kiedy w mieście wprowadzana jest tymczasowa organizacja ruchu. Nie inaczej będzie w tym roku.

31 druhów wzmocniło potencjał ratowniczy naszego powiatu. Stało się tak za sprawą ukończenia przez nich kursu podstawowego dla strażaków ratowników OSP, który organizowany był przez średzką PSP.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosiła przetarg na remont dwóch odcinków „jedenastki”.

Gmina Środa czyni starania, aby sezon narciarski w naszym mieście udało się rozpocząć nadchodzącej zimy.

Sejm przyjął ustawę o dodatkowym wolnym dniu od pracy - poniedziałek 12 listopada. Rządzący chcą, abyśmy mogli dłużej świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości.