Jakub

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Dużo szczęścia mieli pasażerowie busa jadącego autostradą A2.

Mieszkańcy wsi Chocicza (gm. Środa) zgłaszali się do Starostwa Powiatowego z informacją o starej odzieży, która zalega na jednej z działek. Zwrócili uwagę na jej dużą ilość, a także na pojawiające się w okolicy szczury.

Na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej radni mieli zdecydować o zwiększeniu stref płatnego parkowania w mieście.

Urząd Gminy w Nowym Mieście ogłosił niedawno, że wybrał wykonawcę, który wybuduje remizę dla miejscowej OSP. Kto stanie za utworzeniem wyczekiwanego przez strażaków obiektu?

Za boiskiem lekkoatletycznym, przy ul. Kosynierów trwa budowa boiska wielofunkcyjnego. Jest to inwestycja wyczekiwana przede wszystkim przez mieszkańców „Korboli”, którzy od dawna czekają na taki obiekt.

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy, że duża, widoczna z kilku kilometrów konstrukcja, jaka powstaje na terenie średzkiej cukrowni, stanie się niedługo magazynem. Teraz widać, że obiekt rośnie w oczach, a z każdym dniem przybywa nowych elementów.

Na ostatniej sesji Rady Gminy została podjęta decyzja co do sfinansowania budowy fontanny na Starym Rynku.

W czerwcu średzka gmina ogłosiła przetarg na budowę terenu rekreacyjnego w pobliżu ul. Plantaża, Dmowskiego i Spacerowej. Oferty okazały się jednak wyższe od zaplanowanych przez Urząd Gminy. Jaki jest finał sprawy?

Ochotnicza Straż Pożarna w Boguszynie na końcu ubiegłego roku pozyskała do swej remizy samochód pożarniczy. Od tego czasu druhowie zabiegają o pozyskanie kolejnego sprzętu, który przybliży ich do tego, aby mogli pełnoprawnie uczestniczyć w akcjach ratowniczych.

Około godziny 10:50 w Chociczy dźwig wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i uszkodził sieć trakcyjną na obu torach. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Szkoła Podstawowa Specjalna