Jakub

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Wakacje to czas, kiedy prowadzonych jest najwięcej kontroli terenów przywodnych. W ostatnich dniach policjanci wraz z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej sprawdzali wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do amatorskiego połowu ryb.

Rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Lipowej i Inwalidów Wojennych ma zmienić swoje położenie. Prace nad tym trwają już od kilku tygodni.

We wtorek 26 czerwca na skrzyżowaniu obok „dużego” Orlenu wprowadzono nową organizację ruchu. Jak teraz tam jeździć?

Urząd Miasta ogłosił w ubiegłym tygodniu przetarg na budowę nowego terenu rekreacyjnego w pobliżu ul. Spacerowej, Dmowskiego i Plantaża. Mieszkańcy Środy nie tylko będą mogli w nowym miejscu wypocząć wśród zieleni, ale także aktywniej spędzić wolny czas.

Od poniedziałku nad średzkim jeziorem można zaczerpnąć dużej dawki adrenaliny.

Na ulicach Sejmikowej i Powstańców zostały zamontowane nowe lampy.

Niedawno na redakcyjną skrzynkę wpływały zdjęcia przedstawiające zniszczone lub zaśmiecone place zabaw. Czy coś udało się z tym zrobić?

Od wtorku, 26 czerwca na skrzyżowaniu obok „dużego” Orlenu wprowadzono nową organizację ruchu. Jak teraz tam jeździć?

We wtorkowe popołudnie, 26 czerwca zapalił się kurnik w miejscowości Niesłabin, w powiecie śremskim.

W Żerkowie zorganizowano etap cyklu wyścigów kolarstwa górskiego „Kaczmarek Electric MTB”. W stawce nie zabrakło zawodników reprezentujących barwy drużyny GTS Phytopharm MTB z Klęki. Jak im poszło?