Małgorzata

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Już 1 i 2 grudnia, w Studio Nauczania MathRiders w Środzie odbędzie się specjalny matematyczny Escape Room, czyli różnorodne łamigłówki, szyfry i kody.

Polska piosenkarka śpiewa nie tylko spokojne i nastrojowe piosenki. Jest wszechstronna – mierzy się także z melodiami dramatycznymi, refleksyjnymi, lirycznymi i kabaretowymi. Fani artystki będą mieli okazję wysłuchać utworów w jej wykonaniu w piątek 30 listopada o godz. 19:00 w średzkim Ośrodku Kultury.

Kadeci klas policyjnych CKZiU mieli możliwość zwiedzenia 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - Krzesinach.

W związku z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości 9 listopada dzieci z Niepublicznego Przedszkola Stokrotka oddział w Jarosławcu pod kierunkiem wychowawców Agnieszki Jaśkowiak-Tatarek i M. Kopeć przygotowały uroczyste przedstawienie.

W ostatnich dniach października grupa średzkich Diabetyków przebywała na turnusie sanatoryjnym w Inowrocławiu.

Październik był miesiącem kolejnych praktycznych szkoleń uczniów klas wojskowych z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie.

Po raz kolejny kadeci z klas policyjnych szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie wspierali działania policji podczas „Akcji Znicz”.

W czwartek 1 listopada Kościół Katolicki obchodził uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia odwiedzane są nekropolie, a Kościół czci wszystkich świętych. Również cmentarze w powiecie średzkim były tłumnie odwiedzane, a wierni uczestniczyli w uroczystej mszy św. na cmentarzu.

Już miesiąc temu oddział położniczo-ginekologiczny i noworodkowy wzbogacił się o nowoczesny aparat USG 3D/4D, zestaw do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków, dwie lampy do fototerapii łóżeczkowej oraz stanowisko resuscytacyjne wraz z kardiomonitorem i pompą strzykawkową. Zakupu dokonano w ramach zadania „Poprawa jakości usług zdrowotnych z zakresu neonatologii i ginekologii świadczonych w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Uczniowie CKZiU w Środzie Wlkp. z klas 1 TEB, 2 TEK i 3 LOP wzięli udział w trzydniowej wycieczce, której głównym celem było zapoznanie się z działalnością Szkoły Policji w Słupsku.