Sonia

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście upublicznił na swojej stronie internetowej list skierowany do mieszkańców gminy, a także całego powiatu średzkiego. Prosi w nim o pomoc dla rodziny z nadwarciańskiej miejscowości.

Już w zeszłym roku grupa rolników zrzeszonych w Unii Warzywno-Ziemniaczanej dała o sobie znać w powiecie średzkim. Wtedy blokowali „jedenastkę” na wysokości Koszut. W piątek 11 stycznia znów wyszli na ulice nie tylko naszego powiatu, ale całej Wielkopolski. Teraz tworzą Agro Unię – związek o niewiarygodnie licznych szeregach. Czego się domagają?

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili czynności analityczne dotyczące przetargu na sprzedaż nieruchomości oraz urządzeń i infrastruktury technicznej związanej z przesyłaniem ciepła na terenie Środy, tj. Działu Energetyki Cieplnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o.

Startujemy z nową zabawą. Tym razem czekamy na Wasze szalone i zabawne zdjęcia z ferii.

Od wielu lat uczniowie średzkiego „Ogólniaka” wpłacają co miesiąc skarbnikom swoich klas pieniądze przeznaczone na Gminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Początek tygodnia przywitał nas silnym wiatrem, opadami śniegu, a przede wszystkim bardzo trudnymi warunkami na drogach w całym kraju. Także w naszym powiecie nie obyło się bez „szklanki” na jezdniach.

Co roku Środa oraz cała gmina się rozrastają, a co za tym idzie, przybywa też mieszkańców. Przez ostatnie 15 lat liczba ludności naszego regionu zwiększyła się o ponad 2 tys. osób. Jedynie w ciągu minionego roku przybyło ponad 600 średzian. Na których ulicach i w których miejscowościach mieszka ich najwięcej?

Jan Szymczak, mieszkaniec Nowego Miasta, 27 grudnia wyruszył Darem Młodzieży w jeden z etapów Rejsu Niepodległości dookoła świata. Na przeżycie tak niesamowitej przygody mogło liczyć tylko 1000 młodych osób z całej Polski.

W Środę 9 stycznia policja otrzymała zgłoszenie o napadzie na sklep na ul. 20 Października w Środzie.

Nadając imię swojemu dziecku, stajemy przed trudnym i odpowiedzialnym wyzwaniem. Imiona, jakie nadajemy naszym pociechom, mają wpływ na całe ich życie. Czy w roku 2018, podobnie jak wcześniej, średzianie postawili na tradycję, czy może w zestawieniu najczęściej nadawanych imion pojawiło się wiele nowości?