Sonia

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek 6 września o godz. 14:00 w Bibliotece Publicznej, radni będą głosować nad uchwałą powiększającą strefę płatnego parkowania w Środzie. W których miejscach prawdopodobnie nie zaparkujemy już za darmo?

Minister Zbigniew Ziobro podpisał zarządzenie, zgodnie z którym Areszt Śledczy w Środzie ma zostać zlikwidowany. Co powstanie w jego miejscu? Czy pracownicy aresztu stracą pracę?

26 sierpnia w małej wsi Wielowieś w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się nietypowe zawody – wyścigi traktorów. Jednym z biorących w nich udział zawodników był średzianin.

Pisaliśmy już o pojemnikach na odzież używaną w naszym mieście. Interweniowaliśmy u ich właścicieli, by utrzymywali wokół nich porządek i częściej je opróżniali. Sprawą zajął się także ZGK.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o przeprowadzeniu ankiety wśród mieszkańców osiedla Jagiellońskiego. Dotyczyła ona pomysłu zlikwidowania boiska naprzeciwko bloku nr 21 i zbudowania na jego miejscu parkingu. Jakie są ostateczne decyzje? 

Z okazji Dni Powiatu Średzkiego do naszego miasta po raz kolejny przyjechali sąsiedzi z czeskiego miasta partnerskiego. Pavel Smetana, wicestarosta Prostejova, i Jana Halvadzievova, radna miasta, w rozmowie z Sonią Langner dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat Środy.

Od 21 sierpnia obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie dopalaczy i handel nimi. Osoby, które je sprzedają, traktowane są teraz tak samo jak osoby sprzedające narkotyki.

We wtorek 21 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się niecodzienna konferencja prasowa. Dotyczyła ona kampanii społecznej realizowanej ze środków samorządu województwa.

Czy można pić wodę prosto z kranu? Jak panująca susza i wysokie temperatury wpływają na zasoby wody w naszej gminie? Na te oraz inne pytania dotyczące najcenniejszego surowca Ziemi w rozmowie z Sonią Langner odpowiadał Jan Buczkowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji.  

Do redakcyjnej skrzynki wpłynęło zgłoszenie jednej ze średzianek dotyczące „piratów” drogowych w naszym mieście. Czy faktycznie ulica Dąbrowskiego jest jedną z tych, na których kierowcy rozpędzają się najbardziej?

Szkoła Podstawowa Specjalna