Sonia

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

To już pewne. We wtorek 30 stycznia prezydent Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Zgodnie z nią w 2018 roku sklepy będą zamknięte w aż 39 niedziel. Kiedy nie będzie można zrobić zakupów?

Funkcjonariusze okręgu poznańskiego obchodzili swoje święto w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Podczas niego wręczono odznaczenia i awanse średzkim mundurowym.

Ważna informacja dla osób, które w ostatnim czasie zakupiły produkt Luksusowa marki Wyborowa SA. Producent zwraca się z prośbą do wszystkich klientów, aby nie spożywali danej partii.

Dwoje średzian, Monika Korcz i Krzysztof Formanowicz, postanowili spełnić swoje marzenia. Wyruszyli w ponad 3-miesięczną podróż do Azji. Tego, co zobaczyli, nie zapomną z pewnością do końca życia. W rozmowie z Sonią Langner opowiedzieli o nocy w domku na drzewie, kąpieli ze słoniami oraz wielu innych niecodziennych przeżyciach.

Ferie, ferie i niemal po feriach… Za kilka dni uczniowie powrócą do szkół, by znów odliczać czas do kolejnej przerwy w nauce – tym razem letniej. Najszybciej doczekają jej najstarsi uczniowie szkół średnich, którzy w maju przystąpią do matury. A że czasu pozostało niewiele, to i studniówki już za nami. Tegorocznych maturzystów z LO przy ul. Kegla uwieczniło Studio EMMA Orzechowo.

W miniony wtorek na antenie telewizji TVP2 mieliśmy okazję oglądać teleturniejowe zmagania średzianina. W „Kole Fortuny” wziął udział radny miejski Mateusz Czaplicki.

Co roku każdy obywatel zobowiązany jest do złożenia deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Wypełniając PIT, można przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, w tym jednej z tych średzkich.

Tomasz Zięty to 25-letni średzianin z wielką pasją. Trenuje bieganie i akrobatykę, a dobre wyniki i osiągnięcia może zawdzięczać swojej ciężkiej pracy. Jak to wszystko się zaczęło?

W środę 14 lutego w godzinach wieczornych średzka policja poinformowała o kolejnym, groźnie wyglądającym zdarzeniu. Na drodze krajowej nr 11 kierowca jadący Renault Megane uderzył w skręcającego do Trzebisławek Opla Astrę. Pojazd, w wyniku uderzenia w tył, wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Citroenem Picasso.
Kierowca auta marki Opel, z lekkimi obrażeniami, został przewieziony do szpitala w Środzie.
Na miejscu służby prowadziły ręczną regulację ruchu, a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podczas ferii nie będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej na liniach szkolnych, czyli takich, które oznaczone są na górze rozkładu jazdy skrótem „SZK”.

Pełny rozkład można znaleźć na stronie internetowej www.sroda.wlkp.pl w zakładce „Komunikacja miejska”.