Sonia

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Odblaskowe elementy garderoby czy specjalne gadżety umieszczone przy torebce lub plecaku dają sygnał kierowcy, aby zwolnił i zachował bezpieczną odległość. Średzianom takie gadżety rozdawał tajemniczy Jan.

Od kilku tygodni funkcjonariusze policji walczyli m.in. o podwyżkę swoich wynagrodzeń i zmianę warunków emerytalnych. W ostatnich dniach na znak protestu policjanci masowo w całej Polsce udawali się na zwolnienia lekarskie. Jak zakończyła się ich walka z rządem? Czy średzcy mundurowi także brali w niej udział?

Niespełna dwa tygodnie temu średzianie zadecydowali, że przez kolejne 5 lat na stanowisku burmistrza będzie zasiadał Piotr Mieloch. W poprzednim numerze GPŚ zapowiedzieliśmy wywiad z nowym włodarzem, który będzie się składał tylko i wyłącznie z pytań zadanych przez mieszkańców za pomocą maila i Facebooka. Jakie Piotr Mieloch ma plany inwestycyjne, czy zamierza zmienić dotychczasowy sposób funkcjonowania żłobków i przedszkoli oraz czy komunikacja miejska nadal zostanie bezpłatna? Na te i wiele innych pytań nowy burmistrz odpowiedział w rozmowie z Sonią Langner.

„Zerówka” w Szkole Podstawowej w Gieczu obchodziła 5 listopada „Światowy dzień postaci z bajek”.

Uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno Edukacyjno Wychowawczego Zielona Wyspa 10 listopada wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

Bogdanka Manaslu Polish Expedition to projekt programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera. Polska wyprawa wyruszyła na Manaslu 4 września, a wśród załogi, która chciała zdobyć ośmiotysięcznik, był także średzianin z pochodzenia – Piotr Głowacki.

Prace przy budowie fontanny na Starym Rynku dobiegły końca.

Kolejny mural z motywami patriotycznymi można podziwiać w Środzie. Gdzie powstało nowe malowidło?

Post na naszym profilu społecznościowym dotyczący Dnia Kundelka spotkał się z bardzo dużym odzewem. Dziesiątki umieszczanych w komentarzach zdjęć czworonogów zainspirowała nas do zorganizowania konkursu na najładniejszego psa.

Strażacy zgłoszenie o wybuchu pożaru na wysypisku śmieci w Pławcach odebrali przed godziną 1:00 w nocy z 7 na 8 listopada.