Sonia

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że ścieżka rowerowa wiodąca wokół średzkiego jeziora „leży” na terenach prywatnych. Teraz wiadomo również, że ciąg pieszo-rowerowy nie otrzymał wszystkich stosownych pozwoleń.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że już od 22 maja będzie można składać wnioski do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Jednak z uwagi na opóźnienie w publikacji uchwały w dzienniku urzędowym, termin przesunął się o tydzień.

Jak informują nas czytelnicy, w Nowym Mieście doszło do wycieku gazu. 

Powiatowe Dni Strażaka odbyły się w piątek 17 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie. Podczas obchodów wręczono m.in. awanse na wyższe stopnie.

Motocykliści Ziemi Średzkiej od wielu lat wspierają lokalną społeczność i potrzebujących.

W Belwederze w Warszawie 2 maja obchodzony był Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Wśród średzian wywiązała się burzliwa dyskusja na temat już wcześniej poruszany, a mianowicie płatnego parkingu przy markecie Netto w Środzie. Pojawiły się bowiem sytuacje, w których mieszkańcom wypisywano mandaty, pomimo spełnienia wszystkich warunków wymaganych w regulaminie miejsca.

W piątek 24 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Miejskiej im. R.W. Berwińskiego w Środzie odbędzie się spotkanie wyborcze z kandydatami Konfederacji do Europarlamentu.

Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydało ostrzeżenie przed burzami z intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu średzkiego.

Co roku, w okresie prac polowych, mieszkańcy Środy muszą się zmagać z nieprzyjemnymi zapachami w mieście. Zwykle, po kilku dniach, ustępowały, a życie wracało do normy. Czy ponownie czujemy nawóz z pól?