Mariusz

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Dzisiaj odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez średzkich Etyliniarzy.

W ubiegłą środę średzianin Dariusz Węcławiak wziął udział w nagraniu kolejnej produkcji filmowej. Tym razem był to odcinek paradokumentu „Na ratunek 112”.

Służby komunalne ten tydzień przeznaczyły m.in. na likwidację czterech świątecznych drzewek. Zdjęte zostanie też świątecznie oświetlenie zamontowane na ulicach.

Dzisiaj rano otrzymaliśmy od Czytelnika Dawida zdjęcie busa w rowie. Jak informuje, policja szuka kierowcy. W tej sprawie wysłaliśmy już zapytanie do średzkiej komendy. Za kilka godzin, jak tylko otrzymamy więcej informacji w tej sprawie, zaktualizujemy artykuł i postaramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Aktualizacja 15:20

Samochód został sprawdzony przez funkcjonariuszy policji, którzy podali, że znajdował się poza pasem ruchu, nie utrudniał go i był pozamykany. Ustalono również właściciela, który usunął pojazd we własnym zakresie. Okazało się, że kierowca wyjeżdżał z ulicy Działkowej i przejechał na drugą stronę wjeżdżając do rowu. Mundurowi podkreślają także, że w sytuacji zdarzenia, w którym nie ma osób rannych, pojazd jest zabezpieczony prawidłowo i nie stanowi zagrożenia kierowca nie ma obowiązku wzywać policji. 

Dzieci z przedszkola Tęczowa Kraina (grupa Smerfy i Puchatki)  odwiedził podróżnik Mariusz Jaworski z Klubu Szalonego Podróżnika.

Od tak długiego czasu średzka Orkiestra Dęta ściąga na swoje koncerty tłumy średzian. A jej tegoroczny koncert był wyjątkowy pod wieloma względami.

Do końca każdego roku w Prawie i Sprawiedliwości powinien być wybrany nowy zarząd partii oraz jej lider. W wyborach w powiecie średzkim swojej kandydatury nie zgłosił dotychczasowy szef PiS, Waldemar Owczarzak.

Niedaleko miejscowości Rogusko (gm. Nowe Miasto) kierująca Daewoo Tico wjechała pod pociąg.

Dwa tygodnie temu pożegnaliśmy 2017 rok. Straciliśmy podczas niego znanych, lubianych i szanowanych średzian. Przypomnijmy kilka postaci, których niestety zabraknie wśród nas podczas nowego, 2018 roku.

W minionym tygodniu w średzkim schronisku przeprowadzono akcję wymiany psich bud na nowe, ocieplane.