Mariusz

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Jak przedszkolaki z przedszkola Hałabała świętowały 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości?

Przyjdź na promocję regionalnej książki pt.: „Drogi do niepodległości”.

Wyniki Średzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019! 1697 głosujących zdecydowało, że zwycięskimi projektami zostały:

Dla jednych jednoślady to pasja, dla innych wręcz miłość. Jednych i drugich w minioną niedzielę połączył wspólny cel – Środa, a dokładnie zakończenie sezonu organizowane przez Etyliniarzy.

Do niecodziennej sytuacji doszło w minionym tygodniu.

Jak co miesiąc, w drugi poniedziałek, czyli 10 września, radna Mirosława Katarzyna Kaźmierczak zaprasza na darmowe porady prawne.

Jeden zastęp ze średzkiej JRG został zadysponowany do usunięcia niebezpiecznych owadów jakie zostały zauważone na rondzie Jana Pawła II.

1 sierpnia – to data szczególna dla współczesnej historii Polski. 74 lata temu, w ramach akcji „Burza” i rozkazu dowództwa Armii Krajowej, kilkanaście tysięcy żołnierzy AK, NSZ i innych polskich formacji zbrojnych oraz cywilów ruszyło do walki, próbując wyzwolić Warszawę z rąk żołnierzy niemieckich. Pamięć o powstaniu warszawskim jest w Polsce coraz silniej pielęgnowana i okazywana, nie inaczej dzieje się w Środzie. W godzinie „W”, czyli o 17:00, kilkuset średzian oddało hołd walecznym powstańcom.

W związku z awansem zespołu kobiet do I ligi oraz rozwojem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa starosta średzki postanowił uruchomić pierwszą klasę sportową (rocznik 2002) o profilu piłka nożna.

Członkowie Koła Rodzin Rzemieślniczych ze średzkiego Cechu wybrali się na piknik do najlepszego obiektu turystyki wiejskiej w Wielkopolsce? Gdzie dokładnie i co tam robili?