Mariusz

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Do niecodziennej sytuacji doszło w minionym tygodniu.

Jak co miesiąc, w drugi poniedziałek, czyli 10 września, radna Mirosława Katarzyna Kaźmierczak zaprasza na darmowe porady prawne.

Jeden zastęp ze średzkiej JRG został zadysponowany do usunięcia niebezpiecznych owadów jakie zostały zauważone na rondzie Jana Pawła II.

1 sierpnia – to data szczególna dla współczesnej historii Polski. 74 lata temu, w ramach akcji „Burza” i rozkazu dowództwa Armii Krajowej, kilkanaście tysięcy żołnierzy AK, NSZ i innych polskich formacji zbrojnych oraz cywilów ruszyło do walki, próbując wyzwolić Warszawę z rąk żołnierzy niemieckich. Pamięć o powstaniu warszawskim jest w Polsce coraz silniej pielęgnowana i okazywana, nie inaczej dzieje się w Środzie. W godzinie „W”, czyli o 17:00, kilkuset średzian oddało hołd walecznym powstańcom.

W związku z awansem zespołu kobiet do I ligi oraz rozwojem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa starosta średzki postanowił uruchomić pierwszą klasę sportową (rocznik 2002) o profilu piłka nożna.

Członkowie Koła Rodzin Rzemieślniczych ze średzkiego Cechu wybrali się na piknik do najlepszego obiektu turystyki wiejskiej w Wielkopolsce? Gdzie dokładnie i co tam robili?

Pracownik komunalny każdego dnia będzie jeździł rowerem i kontrolował stan placów zabaw na terenie Środy. Czy to rozwiąże problem?

Powiat wciąż inwestuje: pojawiają się kolejne kilometry wyremontowanych dróg, nowe obiekty sportowe, a średzki szpital stał się jedną z lepszych placówek w regionie. Skąd samorząd ma na to pieniądze? Jeszcze niedawno, we wcześniejszych kadencjach, powiat nie miał na nic? W rozmowie z Mariuszem Maciejewskim starosta, Marcin Bednarz, zdradza tajemnicę budżetu powiatowego.

Mimo że do końca roku zostało jeszcze sporo czasu, wszystko wskazuje na to, że będzie to rok, kiedy gmina wyda więcej niż zawsze na naprawy szkód powstałych w wyniku aktów wandalizmu.

Wkrótce ma rozpocząć się remont drogi wojewódzkiej 432, na jednym z odcinków pomiędzy „jedenastką” a Zaniemyślem. Na czas remontu wprowadzony zostanie Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu. Co to oznacza?

Szkoła Podstawowa Specjalna