13 lipca, na prostym docinku drogi, w okolicach Brodowa, kierowca samochodu citroen berlingo stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie wielkopolskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla części naszego województwa, w tym także dla powiatu średzkiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 56 nowych przypadkach zakażenia w województwie wielkopolskim. Nie ma wśród nich mieszkańców powiatu średzkiego.

Od prawie 5 lat trenuje wioślarstwo w AZS-AWF Poznań. Na swoim koncie ma 5 medali Mistrzostw Polski, w tym jeden złoty. Kilka medali z imprez międzynarodowych. Siódme miejsce na Mistrzostwach Europy oraz podwójnie wygrany Puchar Europy Juniorów we włoskim Corgeno. Z Cezarym Litką, średzkim wioślarzem, mieszkańcem Zwoli w gminie Zaniemyśl rozmawia Jędrzej Józefowicz.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Tęcza Środa Wielkopolska (zapasy kobiet, zapasy w stylu wolnym) zaprasza dzieci i młodzież w lipcu i sierpniu na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami walki zapaśniczej.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie w dniu 13 lipca na terenie naszego powiatu nie stwierdza się przypadku zakażenia koronawirusem.

Państwowa Komisja Wyborcza czeka jeszcze na ostatnie protokoły z Okręgowych Komisji Wyborczych. Na chwilę obecną potwierdzone zostały dane z 99,87 % obwodów głosowania.

W najbliższych dniach Enea planuje wyłączenia prądu. Energii elektrycznej nie będzie:

Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję w II turze wyborów prezydenckich. Stan na godzinę 12:00. W nawiasie stan na godzinę 12:00 w pierwszej turze.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Dachowanie i nietrzeźwi kierowcy
Koronawirus: Stan na dzień 15 lipca
Uwaga na załamanie pogody!
Koronawirus: Stan na dzień 14 lipca
„Moim marzeniem są Igrzyska Olimpijskie”