Prawdopodobnie w poniedziałek 25 listopada będzie można korzystać z krytego lodowiska. Będzie ono przez najbliższe miesiące funkcjonować przy średzkim stadionie.

W piątek 15 listopada poznaliśmy propozycję budżetu gminy na 2020 rok, którą przesłano do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Burmistrz Piotr Mieloch proponuje m.in. zwiększenie deficytu i kilkadziesiąt różnych inwestycji, nie tylko w samej Środzie.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na ul. Strzeleckiej pojawi się sygnalizacja świetlna z detektorem prędkości.

Ponad trzy godziny trwała akcja protestacyjna zorganizowana przez rolników zrzeszonych w Agrounii. 

W najbliższą sobotę w średzkiej Bibliotece Publicznej odbędzie się XX Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych im. Danieli Kraus-Burzyńskiej, podczas którego wystąpią uczniowie szkół podstawowych z powiatu średzkiego, jarocińskiego, pleszewskiego i poznańskiego.

We wrześniu i październiku już dziesięcioro dzieci w wieku przedszkolnym zapisało się do gminnej biblioteki i otrzymało swoje wyprawki czytelnicze. Prezenty nadal czekają na dzieci!!

Co będzie się działo w najbliższy weekend i w przyszłym tygodniu? Na co warto się wybrać? Oto nasz informator.

Marta Pokładecka z Dominowa wystąpiła w telewizji śniadaniowej w Telewizji Polskiej. 14 listopada w dwójkowym „Pytaniu na śniadanie” opowiadała o oświetlaniu pokojów dziecięcych.

Mieszkańcy jednej z ulic w Koszutach po raz kolejny apelują o poprawę stanu drogi w pobliżu ich zabudowań. Wskazują, że po opadach deszczu droga jest nieprzejezdna.

Średzkie Towarzystwo Kulturalne istnieje już od 55 lat. Okazją do wspomnień było spotkanie jubileuszowe. Odbyło się ono w czwartek 14 listopada w ośrodku kultury.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA