GPŚ - Usługi graficzne

We wtorek z powodu prac konserwacyjnych w godzinach przedpołudniowych prądu nie będą mieli mieszkańcy części osiedla Armii Krajowej w Środzie Wielkopolskiej.

Problem suszy, niskiej ceny wieprzowiny, warchlaków i tuczników, konkurencja ze strony marketów i podporządkowanie się obcemu kapitałowi – to tematy jakie poruszał Michał Kołodziejczak, założyciel Agrounii. podczas spotkania, które odbyło się w piątkowy wieczór w średzkim ośrodku kultury.

Mieszkańcy Nowego Miasta licznie stawili się na rynku, aby powitać kopię Jasnogórskiego Obrazu, który dotarł do tutejszej parafii w niedzielę 14 lipca.

W piątek 12 maja obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczął swoją peregrynację po gminie Krzykosy.

W niedzielne popołudnie 21 lipca warto przyjechać do Giecza, gdzie już po raz siódmy odbędzie się piknik historyczny Letnie o Piastach bajanie.

Od 1 lipca w Zaniemyślu trwały warsztaty letnie dla dzieci zorganizowane przez Gryfindoor Centrum Językowe.

20 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zboża, który wybuchł wczoraj (w piątek 19 lipca) w Jadwigowie w gminie Nowe Miasto.

Jak już informowaliśmy w dni robocze między godz. 6 a 15 brakuje strażaków w OSP Zaniemyśl. Jak przekonuje naczelnik jednostki, problem z gotowością bojową mógłby się rozwiązać, gdyby druhom udało się zatrudnić w samym Zaniemyślu, najlepiej w urzędzie gminy. Jak wyjaśniają strażacy problem dotyczy z obsadą samochodu pożarniczego.

Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczął proces rewitalizacji pomnika poświęconego osobom pomordowanym przez hitlerowców w dniach 17 września i 20 października 1939 r.

Nadal nie wiadomo, kiedy swoją działalność rozpocznie rozszerzona strefa płatnego parkowania.