Plac zabaw w Tadeuszewie wygrał w Budżecie Obywatelskim. Plac zabaw w Tadeuszewie wygrał w Budżecie Obywatelskim.

Budżet Obywatelski dla dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z początkiem czerwca w Tadeuszewie oficjalnie oddano do użytku nowo powstały plac zabaw. Wszystko to za sprawą wyników głosowania przeprowadzonego w ramach ubiegłorocznego średzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł wybudowania placu zabaw dla dzieci z sołectwa zgłoszono w 2017 roku do Budżetu Obywatelskiego w kategorii projektów wiejskich do 25 tys. zł. Wśród projektów w tej grupie to właśnie inicjatywa stworzenia przyjaznego miejsca dla dzieci w Tadeuszewie, którą zaproponował Adam Jurek, cieszyła się dużym poparciem i otrzymała najwięcej, bo 116 głosów.
W pierwszą sobotę czerwca z udziałem lokalnej społeczności oraz przedstawicieli władz samorządowych odbyło się uroczyste otwarcie strefy rekreacyjnej, która od tego dnia służyć będzie najmłodszym mieszkańcom okolicy. Tego samego dnia, po części oficjalnej, odczytano regulamin miejsca, a dzieci z radością i uśmiechem na twarzy rozpoczęły beztroską zabawę.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.