Rondo przy Dąbrowskiego, Lipowej i Inwalidów Wojennych nieco zmieni swoje położenie. Rondo przy Dąbrowskiego, Lipowej i Inwalidów Wojennych nieco zmieni swoje położenie.

Przestawią rondo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Lipowej i Inwalidów Wojennych wkrótce zmieni nieco swoje położenie.

Kierowcy, którzy do tej pory musieli przejeżdżać tym rondem, mieli bardzo mało miejsca na wykonanie manewru czy ominięcie wysepki znajdującej się na środku skrzyżowania. Szczególnie utrudnione zadanie mieli kierowcy autobusów czy większych aut dostawczych. Niejednokrotnie konieczne było przejeżdżanie ronda bez objechania wysepki czy też skręcanie na rondzie na dwa lub na trzy razy.

W ostatnich dniach można było tam zobaczyć pomarańczowe, przerywane linie, które wyznaczały planowany nowy obrys ronda. Według planów szerokość drogi ma zostać zwiększona tak, aby przejazd przez rondo nie był utrudnieniem nawet dla kierujących większymi autami. Wysepka ma zostać przesunięta nieco w lewo, a średnica ronda ma ulec zwiększeniu. Nieco zmniejszone zostaną chodniki sąsiadujące ze skrzyżowaniem. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w ciągu najbliższych dni.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.