Z myślą o nowym rozkładzie jazdy autobusów zaplanowano kilka inwestycji. Z myślą o nowym rozkładzie jazdy autobusów zaplanowano kilka inwestycji.

Nowy rozkład, nowe zatoki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cały czas trwają prace nad uruchomieniem nowych linii autobusów komunikacji miejskiej. Połączeń ma być więcej i mają być bardziej dostosowane do potrzeb pasażerów. Aby podróżowanie było przyjemniejsze, realizowane są pewne inwestycje.

Na ulicach Brodowskiej i Kilińskiego możemy zobaczyć robotników, którzy pracują nad wybudowaniem nowych zatok autobusowych. Jak tłumaczą nam urzędnicy, dzięki zatokom autobusy nie musiały zatrzymywać się na ulicy, a zamiast tego „schowają się” w zajeździe. Nie są to jednak jedyne inwestycje, które mają być wykonane w związku z uruchamianymi nowymi liniami. Zaplanowano, że w niedalekiej przyszłości wybudowana ma zostać też kolejna zatoka autobusowa przy ul. Topolskiej, niedaleko os. Wyszyńskiego, a poszerzona ma być zatoka funkcjonująca obecnie przy ul. Poselskiej. Planowana jest również mała modyfikacja zajazdu przy ul. Lipowej. Dzięki zmianom będzie mogło zmieścić się tam więcej autobusów.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.