Tak prezentuje się mural namalowany przy Wieży Ciśnień. Tak prezentuje się mural namalowany przy Wieży Ciśnień.

Środa dla powstańców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kto w ostatnich dniach przejeżdżał w pobliżu wieży ciśnień, ten mógł zobaczyć, jak na jednej z kamienic powstaje mural. Dzieło jest jednym z symboli pamięci, jakie mają pojawić się w mieście na upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.

W ramach tegorocznych obchodów, oprócz muralu, który w ubiegłym tygodniu został skończony przez Przemysława Zalesińskiego, w Środzie pojawią się jeszcze bilbordy informujące o szczegółach narodowych rocznic.

Zwieńczeniem obchodów w naszym mieście ma być odsłonięcie pomnika Powstańców (nastąpi to 21 grudnia br.). Ma on zostać umieszczony na skwerze w pobliżu LO, na miejscu stojącej tam teraz fontanny.

Przypomnijmy, że wybór projektu muralu, jaki został umieszczony na kamienicy przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Niedziałkowskiego, odbywał się w drodze konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Rodzin Powstańców Wielkopolskich w Środzie.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.