Ten projekt fontanny wygrał głosowanie. Ten projekt fontanny wygrał głosowanie.

Mieszkańcy wybrali fontannę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek przekazaliśmy urzędnikom ze średzkiego magistratu wyniki głosowania, podczas którego mieszkańcy wybierali, jaka fontanna ma stanąć na Starym Rynku w Środzie. Realizację którego projektu zobaczymy za kilka miesięcy na płycie rynku?

Temat wywołał spore poruszenie, zwłaszcza w internecie, gdzie pojawiło się wiele różnych komentarzy. Były krytyka i sugestie zmian w projektach, były też pochwały. Dzisiaj świętować mogą osoby, które postawiły na wariant numer dwa, czyli fontannę najbardziej zbliżoną do tej przedstawionej w projekcie Budżetu Obywatelskiego. Na ten właśnie projekt głosowała sama pomysłodawczyni fontanny, radna Elżbieta Małgowska. Na dzień pisania tego artykułu, za drugim wariantem opowiedziało się 46% głosujących.
Ostatecznie jednak świętować może też liczne grono osób sugerujących, żeby w ramach tego projektu zrezygnować z brodzika, a całą fontannę wybudować na jednej wysokości. Tak też się stanie, co potwierdzili urzędnicy po konsultacjach z konserwatorem zabytków. Słowem, zwycięski projekt będzie przypominał fontannę znaną z pobliskiego Kórnika. Pełne wyniki głosowania można sprawdzić pod adresem: https://goo.gl/9uDw27.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Stanisław Stanisław 01 czerwiec 2018

    Nie zbyt oryginalna koncepcja Fontanny na starówce !!! Bo nieco podobne fontanny są Barcelonie

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.